Tipy na víkend s deťmi: 29. 2. – 1. 3.

Aj na tento víkend sme si pre vás pripravili rozmanité tipy na výlet. Odhaľte tajomstvo času, spoznajte najlepšie animované filmy, a máme tu niečo aj pre malých archeológov a kozmonautov.

maly-kozmonaut-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

KÚZELNÁ FYZIKA – Čo s dňom navyše? (29. 2., Prešov)

Raz za štyri roky máme priestupný rok. O tom, ako vzniká čas, ako funguje, ako ho merali v minulosti a ako ho meriame dnes, sa dozviete vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove. Pripravený je aj rozprávkový program pre deti pod umelou hviezdnou oblohou s názvom Slnko a hodinár.

Kino Fest Anča: Detský výber 2019 (29. 2., Bratislava)

Medzinárodný festival Fest Anča sa venuje v prvom rade animovanej tvorbe. Aj tento rok si pripravili sekciu krátkych filmov, ktoré sú určené pre malých divákov (od 4 rokov). V Lab.cafe si budete môcť pozrieť už túto sobotu výber najlepších animovaných filmov pre deti.

Z archeologického kufríka (29. 2., Košice)

Východoslovenské múzeum Košice otvorilo výstavu venovanú Jánovi Pastorovi, slovenskému archeológovi. V sobotu je pripravený špeciálny sprievodný program pre rodiny s deťmi. Príďte sa dozvedieť informácie o našom rodákovi, ktorý významnou mierou prispel k rozvoju archeológie na východnom Slovensku.

Cesta na Mesiac (do 1. 3., Čadca)

Tento víkend sa končí putovná výstava Cesta na Mesiac, ktorú si môžete pozrieť v Kysuckom múzeu v Čadci. Môžete si pozrieť fotografie, dokumenty, repliky či dobové predmety, ktoré súvisia s kozmonautikou. Časť výstavy je venovaná aj astronautovi s kysuckými koreňmi – E. A. Cernanovi, ktorý absolvoval doteraz posledný let človeka na Mesiac.

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad tip na aktívny Čierny Balog.

27.2.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist