Bude môj partner dobrým otcom?

Túto otázku si kladie pri výbere partnera a pred založením rodiny mnoho žien. Skutočnosť, že partner je dobrý otec, ovplyvní kvalitu rodinného života.

couple-g3e66b7905_1920-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay.com

Ako sa teda pri tejto dôležitej téme orientovať a podľa čoho sa dá poznať, či bude váš terajší partner dobrým otcom? V nasledujúcom texte nájdete niekoľko tipov, na ktoré oblasti zamerať svoju pozornosť.

Zistite, či chce mať partner vlastné deti

V prvom rade je dôležité zistiť, či váš partner vôbec chce mať deti. Či so založením rodiny v budúcnosti počíta, alebo pre ňu nemá v ďalšom živote vytvorené miesto a ani ju mať nechce.

Sledujte, ako sa váš partner správa k ostatným deťom

O vzťahu vášho partnera k deťom vám veľa napovie, ak ho budete sledovať pri kontakte s deťmi kamarátok, ale aj s deťmi vo vašej širšej rodine. Všímajte si, či sa s nimi hrá, rozpráva, alebo sa ich, naopak, stráni. Ďalší signál pre vás môže byť, ako partner o deťoch hovorí vo všeobecnosti. Či ich vníma ako dôležitú časť života a vyjadruje k nim kladný vzťah, alebo ich považuje za zbytočnú príťaž a na prvom mieste sú pre neho jeho priatelia alebo zamestnanie.

Všímajte si rodinu, v ktorej partner vyrastal

Ďalším zdrojom informácií môže byť to, ako fungovala rodina, v ktorej partner vyrastal. Z pôvodnej rodiny si každý z nás nesie predstavu, ako by mal rodinný život vyzerať. Zistite, ako sa v partnerovej pôvodnej rodine rozdeľovala starostlivosť o domácnosť a o deti. Venoval sa partnerov otec deťom, podnikal s nimi výlety, pomáhal v domácnosti, alebo po práci prišiel domov, ľahol si na gauč a sledoval televíziu?

Venujte pozornosť tomu, či bude mať partner v budúcnosti čas na rodinu

Všímajte si, ako je partner časovo vyťažený. Trávite dostatok času spoločne alebo má zamestnanie či iné aktivity, ktoré ho časovo maximálne vyťažujú? Bude mať v budúcnosti priestor na vašu rodinu, alebo bude všetok čas venovať svojej práci, prípadne kamarátom?

Čítajte tiež:

Zapojte partnera do starostlivosti o domácnosť

Pozornosť zamerajte aj na to, ako sa váš partner zapája do starostlivosti o domácnosť. Musíte robiť všetky domáce práce sama alebo vám partner, naopak, veľmi pomáha? Partnerovu pomoc oceníte v budúcnosti, keď všetok kolotoč okolo domácnosti nezostane len na vás.

Zorientovať sa v uvedených oblastiach vám veľa napovie o tom, či má váš partner predpoklady stať sa dobrým otcom. Ale až situácia po narodení dieťaťa skutočne ukáže, či ním naozaj bude. Veľakrát sa až narodením vlastného dieťaťa v partnerovi prebudia otcovské sklony a láska k deťom, ktorá mu predtým chýbala.

13.1.2023 5:00| autor: Petra Vondráčková | zdroj: Z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist