Tipy na víkend s deťmi: 7. – 8. 3.

Vedeli ste, že tento týždeň je v znamení slovenských knižníc? Aj tipy od Malých výletníkov sa budú niesť v duchu knižiek a rozprávok. Poďte sa s nami začítať…

citajuce-dieta-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Týždeň slovenských knižníc (do 8. 3., Slovensko)

Počas celého týždňa prebiehajú na Slovensku sprievodné podujatia, ktoré majú za cieľ priblížiť rozmanitú ponuku a aktivitu našich knižníc. Určite si pozrite, aký program si pripravila tá vaša. Alebo sa vyberte len tak navštíviť knižnicu a ponorte sa do čarovného sveta príbehov a poznatkov. Marec, mesiac knihy, je ideálnym časom.

Guttenbergova knižnica: Volanie diaľok (do 20. 3., Oponice)

Slovenská národná knižnica aj tento rok odhalí svoje knižné klenoty. Ústrednou témou pre tento rok je cestovanie. Pripravené sú aj dramatizované exkurzie, počas ktorých vám hlavná postava Henrich Apponyi rozpovie o svojich dobrodružných cestách. 

Výstava Vo farbách vychádzajúceho slnka (do 16. 4., Bratislava)

V Bibiane si aktuálne môžete pozrieť výstavu s ilustráciami od ocenených japonských umelcov. Zároveň tu prebiehajú aj ďalšie sprievodné podujatia – čitateľský kútik, tvorivé dielne či interaktívne aktivity. Všetko s nádychom japonskej kultúry.

Výstava Z rozprávky do rozprávky (do 10. 5., Trenčín)

Knižné tipy zakončíme rozprávkami. Na Trenčianskom hrade otvorili výstavu, ktorá odhaľuje čarovný svet bábok, ich výrobu, ich príbehy. Pozrieť si budete môcť až 100 bábok. Súčasťou výstavy budú aj pravidelné rozprávkové bábkové predstavenia.

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad tip na Čierny Balog.

5.3.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist