Tipy na víkend s deťmi: 18.-19.01. (ľadové dobrodružstvo)

Dnešné tipy budú ľadovo čarovné. Prenesieme sa spolu do ľadového kráľovstva. A nie, nepôjde o známu rozprávku. Ale o nádherné umenie.

ladova-socha-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Tatranský ľadový dóm (do apríla 2020, Vysoké Tatry)

Už sa priam stáva tradíciou, že na Hrebienku vyrastie krásne ľadové súsošie. V tomto roku si ako ústredný motív vybrali katedrálu Notre-Dame, ktorú minulý rok postihol veľký požiar. Na tomto ľadovom diele sa podieľali sochári z niekoľkých krajín. Nechajte sa očariť ich precíznou prácou.

 

Tatry Ice Master (18.-19.01., Vysoké Tatry)

Na Hrebienku ešte ostaneme. Práve tu sa tento víkend uskutočnia aj Majstrovstvá v stavaní sôch. Originálne podujatie, ktoré uvíta šikovných sochárov z celého sveta. Pripravených je 50 ton ľadu. Témy sú : „Zachráňme našu planétu“ a „Rozprávkový svet mojimi očami“. Výsledné diela si budete môcť pozrieť aj po podujatí, kým ich slniečko neroztopí.

 

Snehový labyrint (od 15.01., Zakopane) 

Kúsok od slovenských hraníc sa nachádza snežné mesto Snowlandia. Výnimočným ho robí najväčší snežný labyrint na svete. Neobyčajná atrakcia sa dočkala spustenia 15.01.. Ak budete mať cestu okolo, určite sa zastavte a…. na chvíľu sa straťte. 

 

Vytiahnite korčule (Slovensko)

Malí hokejisti a malé krasokorčuliarky vytiahnite zo skríň korčule na ľad. Teraz je ten správny čas. Vonku konečne prituhuje a aj sneh napadol. Využite krásne zimné počasie a vyberte sa spoločne na ľadové klzisko. V mnohých mestách sú pripravené ľadové plochy. Napríklad v Bratislave má takmer každé nákupné centrum pripravené klzisko pre svojich návštevníkov.

 

Tipy pre vás pripravila Kristína Ciglanská a jej Malí výletníci. Ak sa vám tieto tipy páčili, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo Instagrame, kde na vás čakajú ďalšie inšpirácie, kam na výlet s deťmi. Napríklad aj tip na nezabudnuteľný výlet do Krakova.

16.1.2020 5:55| autor: Kristína Ciglanská

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist