Akú postieľku vybrať?

V postieľke bábätko v prvých mesiacoch života strávi až 16 hodín denne, preto jej výber nepodceňte.

profimedia-0295708478-1100x618.jpgCelá galéria 8 Zdroj: archiv redakce

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie, preto si na výbere postieľky dajte záležať. Istým usmernením by mohlo byť, že postieľka spĺňa platné normy EÚ STN EN 716-1 a STN EN 716-2 a tiež vyhlášku Ministerstva zdravotníctva o hygienických požiadavkách na hračky a výrobky pre deti vo veku do 3 rokov. V prvom rade by postieľka mala byť stabilná, pevná, bezpečná a zdravotne neškodná. Bábätká majú vo zvyku všetko skúmať pusou, preto by mala byť vyrobená z bezpečných materiálov – textil, drevo, neškodlivý plast, kov. Ak je farbená, skontrolujte, či k jej náteru boli použité zdravotne neškodné farby a laky. Skontrolujte, či je k baleniu postieľky priložený platný certifikát o neškodlivosti povrchových úprav.

Samozrejmosťou je aj bezpečnosť dieťaťa, čo sa týka úrazu. Na postieľke by nemali byť žiadne ostré hrany alebo výčnelky. Rozostupy medzi priečkami by mali byť väčšie ako 4,5 a menšie ako 7,5 cm, tak aby si dieťa nemohlo do zábradlia zakliesniť hlavu či končatiny. Upevňovacie skrutky musia byť zapustené a rovnomerne utiahnuté.

Pre prvé mesiace života bábätka je výber veľmi široký, preto sa zameriame predovšetkým na toto obdobie.

 Čítajte tiež:


Foto: Profimedia.cz, Amazon.com, Ikea.cz, Prvnipostylka.cz

9.8.2019 3:25| autor: Redakcia Babywebu.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist