28. 4. 2017  |  Meniny: Jarmila

Rodina

Keď dvaja partneri splodia dieťa, vzniká nová rodina. Tvoria spolu užšiu rodinu, ktorej cieľom je napĺňať citové, materiálne a iné potreby jej členov. Okrem toho tvoria všetci príbuzný takzvanú širšiu rodinu. Je dobré keď vie táto širšia rodina pomôcť novým rodičom hlavne v ťažkých začiatkoch. Byť rodičom je totiž veľmi namáhavé a treba obetovať veľa svojho času a záľub v prospech rodiny, skrátka urobiť všetko pre deti. Viac...

Materstvo je zmena

Založiť si rodinu je jedno z najdôležitejších životných rozhodnutí. Deti vám postavia život hore nohami, už nikdy to nebude také ako predtým. Niekedy sú totiž chvíle, keď s vami ten malý uzlíček hlásiaci sa dosť vehementne o svoje potreby, ktorý v kočiariku vyzerá tak roztomilo, pekne kýve. Smola... Celý článok »

Veselé Vianoce!

Blížia sa tie krásne chvíle vianočné, prežite ich v láske, šťastí, harmónii spoločne. Nie sú dôležité dary, ale v novom roku nech sa vám darí. Zdravie nech slúži k spokojnosti a dom aby ste mali vždy plný hostí. Celý článok »

Starí rodičia – pomoc alebo komplikácia?

Je to taká stará téma ako manželstvo a rodinné vzťahy vôbec. Je obsahom nespočetných vtipov a stojí za pekným množstvom rozvodov. Napriek tomu je a bude aktuálna a nudy sa pri nej určite nedočkáte. Svokra a svokor, starí rodičia. Keď vám zaklopú... Celý článok »

Ako zapojiť otecka?

Odpoveď je jednoduchá: čo najviac. V našej spoločnosti panuje presvedčenie, že na počiatku života je pre dieťa najdôležitejším človekom jeho matka a otec je tu len akosi do počtu. To nie je pravda. Častý kontakt s dieťaťom pestuje v dieťati i v... Celý článok »

Zúbková víla

Dcére nedávno vypadol prvý zub, zo škôlky už vedela, že niektorým deťom za tieto zúbky niečo nosí víla, ktorá sa nazýva Zúbková víla alebo Zubnička. S manželom vždy riešime, čo deťom hovoriť v situáciách, ako je táto. Klamať či hovoriť pravdu?... Celý článok »

Lenivý rodič – šťastné dieťa

Aj vy patríte medzi väčšinu matiek, ktoré trpia ustavičnými výčitkami svedomia, že pre svoje deti nerobia dosť? Veľmi ma potešila kniha Lenivý rodič, ktorá radí rodičom, aby nič nerobili. Že to ich deťom prospeje. Musíte však to nič robiť správne.... Celý článok »

Keď chýba mama

Otec v role matky. Sú asi tri možnosti, ktoré môžu takúto situáciu navodiť. Jednak sa môže stať, že mamička chýba na relatívne krátky čas – choroba, dovolenka, pracovné povinnosti. Alebo je to strednedlhá záležitosť, dajme tomu niekoľko týždňov –... Celý článok »

Budem matkou – čoho sa musím vzdať?

„Keď som sa dozvedela, že som tehotná, bola som veľmi šťastná. Vzápätí som si však uvedomila, že sa nasledujúcich deväť mesiacov musím vzdať alkoholu aj milovaného aerobiku. To ma trochu vydesilo. Rovnako ako to, že sa po zvyšok života budem o... Celý článok »

Test: Aký ste otec?

Niekto sa otcom už rodí, iný sa ním musí stať. A to je poriadna drina. Zaručený návod, ako byť dobrým rodičom, nejestvuje, a tak nezostáva nič iné, len sa často metódou pokusu a omylu dopracovať k svojej rodičovskej role. Ako by mal vyzerať dobrý... Celý článok »

Rozvod! A čo s deťmi?

Rozvodovosť slovenských párov je naozaj vysoká. Postihne skoro každý druhý pár. Úlohou súdu je rozhodnúť nielen o prerozdelení majetku manželov, ale aj o tom, kto prevezme starostlivosť za neplnoleté deti. Úloha je o to ťažšia, keď nepríde k... Celý článok »

Ako sa stať milovaným starým rodičom

Zžiť sa s novou rolou babičky alebo dedka nie je vždy úplne jednoduché. Bez zveličenia by sa dalo povedať, že ide o reparát skúšky dospelosti. Prezradíme vám niekoľko zásad, vďaka ktorým túto výzvu zvládnete na výbornú. A ako bonus sľubujeme, že... Celý článok »

Test: Ste neurotická matka?

Máte vo svojom okolí prezývku „večná riešiteľka“? Ste zo svojich detí občas úplne na nervy? Alebo ku všetkému, naopak, pristupujete chladnokrvne a nič vás nerozhádže? Urobte si náš test a zistite, či vám starosti a zbytočná úzkostlivosť nekazia... Celý článok »

Pes priateľ dojčaťa?

Od útleho veku si Janka priala psa. Jej rodičia o tomto prianí nechceli ani len počuť, a tak si ho splnila až ako čerstvá mamička. Keď si Bastiana, veľkého švajčiarskeho salašníckeho psa, zaobstarala, bolo jej chlapčekovi osem mesiacov. Celý článok »

Nástrahy vzťahu matky a dcéry

Vzťah mezi matkou a dcérou sa v priebehu rokov postupne vyvíja. Päťročná dcéra matku obdivuje. Skúša si jej lodičky a šperky a chce sa na ňu vo všetkom podobať. V dospievaní sa gloriola dokonalej matky rozplynie a prichádza búrlivé obdobie kritiky... Celý článok »

Chcem vôbec rodinu?

Nielen ženy premýšľajú o tom, ako raz zvládnu svoju rodičovskú úlohu. Mužov táto situácia často zaskočí a dobre vedia, že ich životný rytmus sa veľmi zmení. Celý článok »

Materstvo sa musí odžiť a hlavne oddrieť

NÁZOR Materstvo sa všeobecne považuje za najkrajšiu vec, aká môže ženu stretnúť. Dieťatko je predsa také krásne, voňavé a ružovučké! Až do svojich tridsiatich rokov som po deťoch nijako zvlášť netúžila a v parku som sa viac otáčala za psami ako za... Celý článok »

Nástrahy vzťahu medzi matkou a synom

Matka je pre syna v prvých rokoch života najdôležitejšou osobou, a to preto, že je prvou ženskou bytosťou, ktorú pozná. Matkin vzťah k ostatným i k nemu samotnému má vplyv aj na to, aký bude mať názor na ženy a aký vzťah si k nim vytvorí. Celý článok »

Stránky

Naposledy navštívené