Petra v 8. tt: Sme V TOM!

TEHUĽKA LIVE! PETRA Zrazu som pocítila potrebu zmeny, tak som sa vybrala do kaderníctva, reku, prečo by som prvýkrát v živote neskúsila nejakú úplne inú farbu vlasov?! A tak sa stalo. Po piatich hodinách som zo salóna odchádzala s novou – sivou hrivou. Zmena to bola obrovská, z hnedovlásky sa stal iný človek, a tak som sa tešila, že na pracovnej ceste do Košíc budem celkom nová a kolegyne ohúrim.

dan_vojtech_photo-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Počas trojdňového pobytu v metropole východného Slovenska sa mali dostaviť aj „moje dni“. Nechodili… Okamžite som sama seba vystresovala, že to určite tými piatimi hodinami s peroxidom na hlave! A ak som náhodou tehotná, tak som to na kompletku pos*ala.

Chcela som sa upokojiť, a tak som do vyhľadávača dala hádam úplne všetko: „farbenie vlasov v tehotenstve“, „tehotenstvo a peroxid“, „peroxid na vlasy a vplyv na plod“… Google mi však ponúkol len rady typu: „Nemala si to robiť!“,„Nemôžeš aspoň cez tehotenstvo vydržať bez farbenia?!“ Našťastie moja naj kamarátka bola „na dráte“ a upokojila ma. Pripomenula mi, že keďže som zo zdravotných dôvodov pred troma mesiacmi vysadila antikoncepciu, telo sa len dáva dokopy a meškanie menštruácie je úplne normálne. Na chvíľu som sa cítila v pohode, ale v kútiku duše som myslela na to, čo ak… S priateľom sme sa dohodli, že o týždeň spravíme tehotenský test a potom uvidíme. Vďaka za takého priateľa a kamošku, ktorí nestratia duchaprítomnosť a sú mi oporou.

Prešiel týždeň a menštruácia stále nikde. S kamarátkou sme teda šli na TO a kúpili sme tehotenský test. Poviem vám, pýtať si ho od magistry v lekárni mi prišlo ako ten najtrápnejší moment v živote. Vtipná príhoda s cikaním na môj prvý tehotenský test, keď prúd skutočne nemal obdoby, mala svoju dohru… Test som pokazila! Nedokázal určiť výsledok. Sklamané, ale i pobavené, že sa mi takú jednoduchú vec podarilo pokaziť, sme sa rozhodli skúsiť to znova. Pre istotu však už v úplne inom nákupnom centre sme kúpili ďalší tehotenský test.

Čítajte tiež:

Na toaletách som si už dala pozor, postupovala som podľa návodu a výsledok sa dostavil. Bola tam jedna tmavá a jedná veľmi slabunká čiarka. Zatiaľ som sa nechcela predčasne tešiť, no kamáratka nezaháľala a na nete v okamihu našla: „Aj slabá čiarka je čiarka!“ „Moja druhá slabá čiarka už leží pri mne v postieľke!“ a pomaly som si začala pripúšťať, že to môže byť pravda.

Na druhý deň ráno sme to celé zopakovali s priateľom. Opäť druhá slabá čiarka. Od tohto momentu som začala uvažovať o tom, že sa so mnou zrejme niečo deje. Moje prsia sú akési väčšie a boleli ma už aj pri rýchlejšej chôdzi. No, pripúšťam, že už chápem, prečo veľké prsia mužov priťahujú. Páči sa mi tento sprievodný jav možného tehotenstva. Okrem toho som iné zmeny nepozorovala, no únava a trošku nechuť do jedla prítomné boli! Ahaaa… žeby?

O dva týždne som bola objednaná ku gynekologičke. Išiel so mnou aj priateľ. Že sme v tom spolu, je ten najkrajší pocit. Vyšetrenie ukázalo, že sme V TOM spolu ozaj a už 8. týždňov! Budem mamina!


Petra je v 8. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist