Petra v 33. tt: Malý štikútko

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň ubehol ako voda a už nám beží číslo tridsaťtri. Štyri dni z týždňa v znamení porád a zaúčania, teda celodenného rozprávania a rozmýšľania. Kedysi by som sa nad tým ani nepozastavila, tentoraz ma to už ozaj trochu vyčerpalo. Nie div, už som zrelá na materskú.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


A tak sa aj stalo… Piatok bol mojím posledným oficiálnym pracovným dňom pred materskou dovolenkou. Asi bolo už aj načase, veď náš syn má vraj veľkosť podobnú ananásu. To som sa však nemala dočítať, lebo som v momente dostala chuť na ananás. Kde ho teraz zoženiem?

Ostatných pár dní cítim pohyby malého o čosi častejšie ako doposiaľ. Už to nie je také jemné pokopnutie. Občas trafí naozaj dobre a mne neostáva iné ako zjajknúť. Ani neviem, či od bolesti, alebo od toho, že som takú silu nečakala. Ale keď trafí naozaj dobre, napríklad do rebra, vtedy si už uvedomím, že musí byť ozaj veľkáč. Keďže sa takto hmýri aj v noci, už sa pomaly stáva pravidlom, že ma medzi druhou a štvrtou nočnou hodinou vykope z postele na wc. A tak poslušne vstávam a poslepiačky vykonám, do čoho ma núti. Po návrate do postele už len dúfam, že hneď zaspím. A keď nie, tak aj hodinu ležím a čakám, kým ma únava zas dostihne. Hold, osud tehotných žien.

Tento týždeň mal malý opäť štikútku. Je to strašne zlaté, také pravidelné kopkanie približne každé tri sekundy. Netrvá to veľmi dlho, ale aj tak som mala pocit, že mu musím nejako pomôcť. A čo spravím, keď mám štikútku? Napijem sa. Aj keď si uvedomujem, že to malému asi prd pomôže, napila som sa aj teraz a vygúglila možné príčiny jeho štikútania. Vraj je to v tomto čase tehotenstva úplne bežný jav a môže ísť o vyvíjanie sa jeho bránice, alebo už teraz trénuje svoj sací reflex, prípadne sa jeho telíčko zbavuje plodovej vody, ktorú vdýchol či vypil.

Čítajte tiež:

Počas materskej ma toho čaká ešte dosť. Okrem toho, že musím po druhýkrát v tomto roku navštíviť svoju zubárku, lebo je to vraj počas tehotenstva nutné, mala by som konečne zastihnúť aj detskú doktorku a dohodnúť sa s ňou, či bude môcť náš syn chodiť k nej. Pevne verím, že to problém nebude.

Na čo sa teda veľmi neteším, sú všetky tie papierovačky okolo. Našťastie, materskú vybavuje HR oddelenie z práce, čo som myslela, že bude tiež na mojich pleciach. Ako postupovať pri ostatných príspevkoch, prídavkoch a bohvie pri čom ešte, si budem musieť niekde naštudovať. Dobrá správa je, že po takmer mesiaci mám konečne doklady s mojím novým priezviskom a už si môžem vďaka nim vybavovať ďalšie záležitosti.


Petra je v 33. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Viac o téme: chuťúnavavývoj

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist