Petra v 14. tt: Nechcem byť veľká tehotná guľa

TEHUĽKA LIVE! PETRA Štrnásty týždeň ubehol pokojnejšie ako ten trinásty. Bolesť brucha akoby ustúpila, nos mám však stále plný, a preto si myslím, že nastal čas alergií. Keďže lieky bábätkám neprospievajú, zadovážila som si aspoň sprej do nosa z morskej vody. Účinky to síce nemá také rýchle ako klasické kvapky do nosa, ale pomohli mi a nemám výčitky svedomia.

Pomaly, ale isto dopisujem svoju diplomovku. Nie vždy ide všetko hladko  ja som sa napríklad nestretla s pomocou školiteľa popritom ďalších milión vecí na ostatné predmety, no už aby bolo po štátniciach! Má to však aj svoju výhodu, ako povedala moja kamoška. Keď sa raz moje dieťa bude vyhovárať, že nezvláda školu alebo že sa mu len nechce, poviem mu, že ja som s ním v brušku chodila denne do školy, pracovala, písala diplomovku a štátnicovala. Viem, že niektoré ženy sú na tom istotne aj horšie, ale napriek tomu si myslím, že to zatiaľ zvládam veľmi dobre.

Keďže nechcem byť jedna veľká tehotná guľa, keď je čas, snažím sa vykonávať aspoň aký-taký šport. Spočiatku tehotenstva som ešte mala kurz jogy, na ktorý som chodila aj predtým, než som zistila, že na ňu už nechodím tak celkom sama. Postupom času som už cítila, že táto klasická joga možno nie je úplne v pohode. Kurz sa mi už však skončil, tak budem rovno hľadať nejaké cvičenie pre tehotné, možno skúsim gravidjogu. Počas tehotenstva som už bola aj párkrát plávať v krytej plavárni. Bolo to príjemné, tak myslím, že keď budem mať väčšie bruško, bude pre mňa plávanie aj akýmsi oddychom, keď mi voda s kilami navyše trošku pomôže. A zrejme aj vyslobodením, keďže sa blíži horúce leto.

Občas si chodíme zahrať aj bedminton, máme takú super prenosnú súpravu, takže si môžeme naše ihrisko spraviť fakt kdekoľvek. No a dnes som bola pracovne na jednom super behu, kde sme síce pre pracovné povinnosti mohli odbehnúť len veľmi málo, no aj to mi dalo teda dosť zabrať, najmä celý deň strávený na slnku. Preto si teraz dávam aj trochu oddych, nohy vyložené a fandím našim v hokeji  čo, mimochodom, tiež nie je asi úplne vhodné, najmä keď som typ fanúšika, ktorý hokej, bitky, slepých rozhodcov… dosť prežíva.

Čítajte tiež:

Tento týždeň sa aj pár ďalších blízkych ľudí dozvedelo o našej krásnej novinke. Je pre mňa stále strašne smiešne sledovať tie reakcie. Niektorí hneď po ukázaní ultrazvuku pochopia a okamžite sa tešia a poniektorí zas len tak čumia, nechápu a až po pár sekundách si uvedomia, čo sa im snažíme povedať. Je však veľmi pekné vidieť, koľko ľudí vám to praje a teší sa spolu s vami. Schválne to ešte nerozkrikujeme na všetky strany, pretože budúci týždeň idem po výsledky z krvi, tak verím, že bude všetko v poriadku a budeme sa môcť tešiť už so všetkými „našimi“.


Petra je v 14. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist