Petra v 28. tt: Hráme tretiu tretinu

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň 28 a náš syn, tentoraz vraj s veľkosťou troch pomarančov, už váži celých 1 230 gramov. Vau, teraz už vraj budú gramy pribúdať omnoho rýchlejšie. Asi podobne ako u jeho mamy…

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Tentoraz malý nechcel ukázať ani tváričku, jediné, čo sme z ultrazvuku vypozorovali, bolo, že si držal ručičku a nožičku. Asi si robí strečing, veď hráme už tretiu tretinu tehotenstva.

Keďže som tento týždeň stihla ísť aj na EKG, už mala doktorka všetky výsledky testov. Takže: krvný obraz je stále v poriadku a dokonca si ani železo nemusím dopĺňať. To ma prekvapilo, keďže som si kedysi musela železo dopĺňať a teraz v tehotenstve nie?! Asi za to môžu tehotenské vitamíny Femibion, inak si to neviem vysvetliť.

Výsledky z cukru sú tiež vtipné. Pred vypitím sladkého roztoku som mala hodnotu 4,4 a po vypití a uplynutí 2 hodín len 3,2. Vraj je to ojedinelé, ale stáva sa. Výsledky z moču sú tiež v norme. EKG dopadlo fajn, až na vyšší pulz. Pripísali to možnému syndrómu bieleho plášťa, teda že sa vraj bojím doktorov. No neviem… Každopádne si mám doma merať pulz, aby zistili, či ho mám vyšší aj v domácom prostredí. No a výsledky z krvi kvôli kliešťovi dopadli tiež negatívne, takže by som boreliózu nemala mať. Doktorka mi však povedala, že to trvá aspoň 3 týždne, kým by sa to v krvi objavilo, a mňa poslali už po týždni. Vážne začínam pochybovať o schopnostiach sestričky u mojej gynekologičky.

Čítajte tiež:

Občas ma vľavo dole v bruchu jemne pichá, no doktorka nevie, čo špeciálne by to mohlo byť, vraj sa mi len panva, svaly a všetko tam dolu pripravujú na približujúci sa pôrod. Ďalšia poradňa je už o 3 týždne, kde mi majú robiť ďalší krvný obraz a myslím, že aj pomerať malého, či je všetko, ako má byť.

Tento týždeň zažijeme ďalší highlight tohto roka – našu svadbu, takže všetky prípravy finišujú. Ešteže sme si ju naplánovali na tento termín, lebo mám vážne pochybnosti, či by som sa o niekoľko týždňov do šiat ešte zmestila. Pomaly sa totiž začínam vciťovať do všetkých tých kvázivtipných tehotenských obrázkov. Pozrieť sa na spodnú časť môjho brucha mi už dá celkom zabrať. V predklone taktiež nevydržím veľmi dlho a pri obúvaní či holení nôh zas len fučím. Keď si tak pekne ležím a zrazu musím vstať, zdá sa mi to už omnoho náročnejšie ako kedysi. Nuž, bruško stále rastie, čo je len dobre. Ale aj tak stále neverím tomu, ako rýchlo tehotenstvo ubieha.


Petra je v 28. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist