Petra v 39. tt: Termín sa nám blíži

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň číslo tridsaťdeväť. Z malého hrášku sa za týchto dvestosedemdesiattri dní stal veľký vodný melón. Neskutočné.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Tento týždeň sa nedialo nič výnimočné. Ako každý týždeň, aj počas tohto som navštívila poradňu v nemocnici. Stretávame sa tam vždy tie isté budúce mamičky, a tak sa pomaly oťukávame a prehodíme i pár slov. Veď čo my vieme, možno už zajtra sa stretneme vo „vzdychárni“. Ozaj vábivý názov pre miestnosť, v ktorej čakáš, kým budeš celkom pripravená rodiť, rozumej dostatočne otvorená. Ale späť k poradni.

Opäť som priniesla moč, ktorý sestrička po kontrole označila za ukážkový. Následne mi zmerala tlak, ktorý bol tiež v norme. Potom sme sa s ostatnými mamičkami striedali na monitore, keďže žiaľ z dvoch fungoval len jeden. Nuž čo, raňajky a pitie vody pred monitorom opäť pomohli a malý sa vzorne hýbal dvadsať minút. Medzičasom prišiel doktor. Hneď po monitore som bola už na rade k nemu ja, a tak som sa ponáhľala do kabínky.

Doktor si pozrel monitor, zhodnotil ho ako dobrý a nasledovalo vyšetrenie krčka, či už náhodou nie som pripriavená rodiť. Zatiaľ stále nič, ale čosi sa mu nezdalo, a tak mi len s divným výrazom na tvári povedal, nech sa oblečiem, ideme na ultrazvuk. Najprv som si myslela, že si robí srandu, ale postavil sa a šiel k dverám. Celá vydesená som si akurát tak obula tenisky a len tak, v šatách bez legín, som utekala po nemocničnej chodbe za ním, až k dverám s nápisom „ultrazvuk“. To ticho ostatných mamičiek v čakárni sa dalo krájať.

Tento nástroj doktor aj využil a hneď mi povedal: „Dobre, je to v poriadku“. Hurá. Konečne prehovoril. Je mi asi jedno, čo sa mu nezdalo, som vďačná, že vynaložil toľko síl a pre istotu opustil komfortnú zónu svojej ambulancie. Milý pán doktor, vďaka.

Čítajte tiež:

A tak, keďže som koncom tohto týždňa mala byť už v 40. týždni tehotenstva – čakal ma termín pôrodu. Keďže som počas poradne ešte na pôrod nevyzerala, objednali ma opäť o týždeň. Pýtam sa, že: „Nooo, ale ja by som mala už rodiť.“ A tak sa len pousmiali a povedali: „Ak porodíte, tak nemusíte prísť.“ Musím uznať, že sú celkom vtipní navzdory toľkej robote. Ozaj mám pocit, že je v tejto dobe tehotná každá piata žena.

Počas týždňa som neustále očakávala tie bolestivé kontrakcie, o ktorých sa všade píše. Taktiež som pozerala pod nohy, či náhodou už nestojím v „mojej“ vode. A rovnako, ani náznak po hlienovej zátke. Tak som veľmi zvedavá, ako sa pôrod odštartuje mne, keďže ho každá žena prežíva inak a tieto príznaky sa nemusia objaviť u každej rodičky. Počkáme a uvidíme.


Petra je v 39. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist