Petra v 36. tt: Taška do pôrodnice – zbalená

TEHUĽKA LIVE! PETRA Ako som si sľúbila, tak sa aj stalo. Prešiel 36. týždeň a ja som si zbalila svoju tehotenskú tašku. Povedali by ste „taká blbosť“, ale má to veru čosi do seba. Taký ďalší krok k uvedomeniu si, že toto všetko nie je len „akože“.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Okrem svojej som rovno pripravila aj tašku pre malého, ktorú nám prinesú do nemocnice, keď už pôjdeme domov. Deka, plienky, dupačky, overal, čiapočka, rukavičky… Btw, nemocnica. Keďže už nastal čas jej výberu, robila som si malý prieskum medzi známymi. V podstate je úplne jedno, kde na Slovensku by som rodila. Do Česka ani do Rakúska, kde by som mala kopu možností, ako porodiť, sa mi veru cestovať s pôrodnými bolesťami nechce. Preto som dala na svoj vnútorný pocit a vybrala si jednu z tých bratislavských. Keď som sa tam mohla narodiť ja, môže aj náš syn.

Už som si tam aj zavolala a objednala sa a v utorok tam pôjdem prvýkrát. Ešte nie do poradne, ale na monitor. Mám sa predtým dobre najesť, vypiť aspoň liter tekutín a vziať si čokoládu, keby malý zaspal. Som zvedavá, už vidím, ako mi tam bude búšiť srdce od nervozity.

Na čo sa v súvislosti s pôrodom veľmi neteším, je nástrih hrádze. Nepotrebuje ho každá rodička, ale všade sa píše, že ho vraj robia, aj keď nemusia. Potom si však poviem, že ak to malému pomôže narodiť sa bez komplikácií, nedbám. Prežili to ostatné mamičky, prežijem i ja.

Dočítala som sa aj, že počas tehotenstva sa maternica zväčší z cca 60 gramov až na jedno kilo. Niet sa čo čudovať, veď malý sa tam musí nejako pomestiť. Po pôrode si na brucho vraj budem musieť tlačiť alebo ideálne pokladať syna, aby sa maternica lepšie dávala do pôvodnej podoby. Moje bruško je už teraz veľké, ale dostáva sa mu samej chvály, že vyzerá ozaj pekne. Každý večer ho natieram olejom proti striám a jazvám, aby bolo krásne aj naďalej. Mohla by som ho pokojne natierať aj ráno, ale priznávam, že som v tomto lenivá a zabúdam. Hlavné je, že aspoň raz za deň svoju dávku dostane.

Čítajte tiež:

V poslednej poradni u gynekologičky, ktorá bola tento týždeň, prebiehala opäť klasika. Moč, krv, váha, tlak a potom prehliadka – kontrola krčka maternice a následne meranie nášho syna. Tento týždeň by mal byť veľký ako žltý melón a aj sa to potvrdilo. Má už parádnych 2 800 gramov. Z výsledkov krvného obrazu vyšlo, že mám železo v norme, takže pokračujem v užívaní tabletiek každý druhý/tretí deň. Inak sa stále cítim rovnako – unavene, bruško je už ozaj niekedy priťažké, a tak oddychujem. Okrem toho ma už občas aj dvakrát za noc malý pošle na wc. Vždy si však poviem, že aspoň trénujem nočné vstávanie, ktoré nás čaká už onedlho.

Dnes sa chystáme na jedno predstavenie moderného tanca a klasickej hudby. Som veľmi zvedavá, či na to bude malý v brušku reagovať. Žartujeme, že len nech tam, prosím, neporodím. Tak verím, že si maličký ešte pár týždňov v brušku pohovie a dnešok bude preňho pekným hudobným zážitkom, veď Bacha mu občas púšťam aj doma.


Petra je v 36. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist