Petra v 30. tt: Spev náš každodenný

TEHUĽKA LIVE! PETRA Dostali sme sa do štádia, keď sa týždne tehotenstva budú začínať číslovkou „tri“. Neverím. Od zistenia, že „TO“ môže byť pravda, ubehlo už tak veľa dní! Ešte teraz sa občas len tak pozastavím nad tým, či to je skutočne realita a máme také šťastie…

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Už o také dva mesiace bude pri nás. Dobre čítam? Fakt o 2 mesiace? To je už len 8 týždňov alebo len 56 dní alebo 1 344 minút! Och… Náš poklad, už teraz tak bezhranične milovaný syn. Práve teraz vraj veľký asi ako hlávka kapusty.

Tento týždeň som sa začala cítiť trošku chorá. Škriabanie v krku, plný nos, únava. Až o pár dní som si uvedomila, že vlastne v tomto období každoročne trpím alergiou. Tá prašivá palina! Pred rokmi som brala aj lieky na zmiernenie príznakov alergie, ale pred dvomi rokmi som sa rozhodla, že ju porazím tak, že ju budem jednoducho ignorovať a raz sa už nevráti. Že nebudem otrokom medicíny a pár „sopľavých“ týždňov nejako prežijem. Tak to musím zvládnuť aj teraz a z lekárničky vyberám morskú vodu v spreji, nech sa môžem aspoň vysmrkať.

Keďže sa pomaly, ale isto blížime k termínu pôrodu, začíname rozmýšľať nad takými tými praktickými záležitosťami. Tak som nabehla do obchodu a kúpila som prací prášok na oblečenie pre bábätká. Na biele a aj na farebné, veď už máme v skriniach toho poschovávaného ozaj dosť. Žehlička nie je moja dôverná kamoška, ale v podstate sa už veľmi teším na to prvé pranie a žehlenie malinkých vecičiek. Uvedomujem si, že to onedlho budem nenávidieť, tak prečo si ten „prvýkrát“ poriadne neužiť?!

Čítajte tiež:

Naša malá kapustička rastie a rastie a občas ma jeho kopnutie už ozaj zabolí, respektíve nečakám až takú ranu a skôr sa zľaknem, ako by to bola ozaj bolesť. Je mi však jasné, že bude veľký silák. S mojim, už týždeň, manželom mu tak spríjemňujeme chvíle v brušku a často mu spievame alebo rozprávame, čo nám napadne.

Z pesničiek vyberáme klasiku zo škôlky, a tak sa v repertoári ocitli piesne ako: Bola babka, Išla sova na tanec, Pokapala na salaši slanina, Prší, prší, len sa leje, Sniežik sa nám chumelí a mnohé ďalšie. Za jeho najobľúbenejšiu pokladáme Bola babka, lebo keď sa dostaneme do pasáže, že babke capko priniesol len prázdnu kapsu, takmer vždy sa malý v brušku zahmýri. Som zvedavá, či na to bude reagovať, aj keď už bude medzi nami.


Petra je v 30. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Viac o téme: oblečenievývoj

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist