Petra v 20. tt: Morfológia

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň dvadsať. Náš syn je veľký ako artičoka. Musela som ho vygoogliť, keďže artičoka nepatrí do môjho bežného… vlastne vôbec nepatrí do môjho jedálneho lístka. Tento týždeň nás čakalo jedno z dôležitejších vyšetrení, a to morfológia.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Doktorka si ma dala v ten deň ako poslednú, takže sa malému mohla venovať, koľko len chcela. A veruže to aj trvalo, sestrička zbalila kufre hneď, ako to bolo možné, reku ponáhľa sa za synom. Milá pani doktorka si však dala záležať a hoci už mala ďaleko po svojom pracovnom čase, stále pozorne využívala ultrazvuk. Malému pozrela úplne všetko.

Srdiečko bije s takými odstupmi, ako má. Pečeň, močový a tráviaci systém, pľúca a obličky sú tiež v poriadku. Nožičky, ručičky – ich stav sa nezmenil, stále sú v počte 2 a 2, každá končatina má všetky kosti. Ešte raz sa uistila, či ozaj čakáme chlapčeka – áno, všetko sedí. Tie časti, ktoré o tom jasne napovedajú, sú na svojom mieste. Hlavička, mozog tiež v poriadku, dve očká, dve ušká, noštek a pekná pusinka bez rázštepu. Veľmi dôležité, o čom sa chcela uistiť, bolo aj to, či je v poriadku chrbtica.

Našťastie sa zdá úplne bez chybičky, a tak môžeme o to viac veriť aj krvným testom, ktoré prítomnosť nejakej vrodenej chyby nepreukázali. Pupočníková šnúra na svojom mieste, bruško celé, placenta na zadnej stene. Čo je vraj dobré, pretože keby náhodou bola dole, je to problém, lebo však tadiaľ budem rodiť. Suma sumárum – náš malý váži 345 gramov a vyzerá zdravý ako buk. Ďalšia poradňa nás čaká až o mesiac.

A tak sme malého za odmenu, že tak pekne rastie, vzali na jeho prvý koncert. Žiadna vážna hudba, tú mu budeme púšťať nabudúce. Teraz sme zvolili tradičných interpretov, a to Polemic a Horkýže Slíže. Nech je odmalička fajnšmeker a reku, keď sa už pekne hýbe, nech si rovno aj zapoguje.

Čítajte tiež:

Jeho pohyby, aj keď už pretrvávajú celkom dlho, ma zakaždým veľmi potešia. Je to super pocit a konečne začínam veriť, že mi v bruchu ozaj rastie náš synček. Doposiaľ každý, kto to chce ucítiť a dá ruku na bruško, odchádza sklamaný. Jedine svojho tatinka asi pozná a kopne aj jeho, nech je tiež rád, keď už mal tento týždeň svoj prvý deň otcov.

Štátnice nám presunuli o 3 dni neskôr. Narušili mi tým celé učenie, ale aspoň si to rozložím na dlhší čas, nech sa denne nepretrhnem. Učenie mi ide ťažko. Prečítam si jednu tému a zrazu som na internete a pozerám kočíky. Prečítam si druhú tému a zrazu vyhľadávam svadobné šaty. Po tretej téme sú to domy, pozemky, hypotéky… Ako!? Povedzte mi, prosím, ako sa mám sústrediť na učenie, keď mám v hlave milión iných vecí? Nech už je ďalší týždeň a píšem vám tu veselo o tom, že štátnice už máme z krku.


Petra je v 20. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist