Petra v 21. tt: Plávanie

TEHUĽKA LIVE! PETRA Dvadsiaty prvý týždeň. Náš syn je vraj dlhý približne ako mrkva. Aj keď je každá mrkva iná, aspoň máme akú-takú predstavu, ako asi vyzerá. Od tohto týždňa bude mať malý porovnateľne väčšiu pohodičku a oveľa menej stresu. Už sa totiž so mnou nemusí učiť! Náš dlhodobý boj s názvom štátnice sa nám podarilo prežiť do víťazného konca, ba dokonca s najlepším hodnotením – štyrikrát za A. Konečne! Budem Mgr. Mamina.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Ten pocit je neopísateľný. Konečne sa môžem sústrediť na dôležitejšie záležitosti ako príprava svadby alebo si môžeme začať robiť prehľad o kočíkoch, výbavičke a o všetkom, čo nás čaká.

Ako odmenu za štátnice si vraj zaslúžim kurz gravidjogy. Už som aj našla miesto, kde ju precvičujú, a dokonca celkom blízko miesta, kde bývame. Čo je fajn, lebo cez celé mesto by sa mi za jogou počas leta cestovať veru nechcelo. Začiatok kurzu už síce nestíham, ale myslím, že budem môcť chodiť aj tak občas, že kedy budem môcť. No zistím, aké sú možnosti a hor sa do toho. Keďže pred tehotenstvom som klasickú jogu cvičila, bude to pre mňa len prínosom. Konečne opäť nejaký pravidelnejší pohyb.

Dopočula som sa o existencii prívesku pre tehotné, ktorý vydáva príjemné zvuky. Je to vraj vhodné od tohto obdobia tehotenstva, keď nás už bábätko začína počuť. Prívesok visí na dlhej šnúrke, takže je až na brušku a jemné zvuky by tak z neho malo bábätko zachytiť. Dokonca píšu, že upokojuje aj mamičku. Po pôrode vraj dieťatko tieto zvuky dokážu upokojiť, lebo ich vnímalo už v brušku a sú pre neho známe. Ťažko odhadnúť, či je to len marketingový ťah, ale reku oprobujem. Minimálne mi ostane pekný doplnok.

Čítajte tiež:

Keďže sa začínajú horúčavy, stále si čítam o možnostiach kúpania v tehotenstve. Odporúčajú more, domáce bazény či plavecký bazén, v ktorom nie je veľa ľudí. Čo vraj pre tehotné nie je, sú termálne vody či jazerá. Škoda. No nič to, skúsim ten plavecký bazén a pri jazere pôjdem do vody len po stehná. Radšej sa ochladím iba takto, ako nejako malému ublížiť. Tie tampóny na plávanie asi skúšať ani nechcem. Okrem toho by som sa nemala veľmi vystavovať slnku, aby mi nevznikli nepekné pigmentové škvrny. Takže budem buď v tieni, alebo si dám na hlavu klobúk a minimálne cez bruško nejakú zábranu proti priamemu slnku. Malý si v brušku pláva už hodnú chvíľu, tak sa k vode teším už aj ja.


Petra je v 21. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist