Petra: 3. týždeň po pôrode – Samí doktori

TEHUĽKA LIVE! PETRA Tento týždeň sa niesol v znamení návštev doktorov. Prvá bola pediatria, kam sme prišli po oficiálnych ordinačných hodinách. Takto pani doktorka objednáva malé bábätká schválne, aby sme nesedeli v preplnenej čakárni s chorými deťmi.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Doktorka malého prezrela od hlavy po päty, čo bolo sprevádzané patričným plačom. Úplne chápem, že sa mu to nepáčilo. Potom sme malého odvážili a zistili sme, že je už späť na svojej pôrodnej váhe, takže krásne prospieva. Sestrička ešte zmerala hlavičku a dĺžku telíčka, kde sme sa tiež potešili päťcentimetrovému nárastu. Predpísali nám vitamíny K a D, ktoré treba brať celkom dlhodobo, ale vitamíny mu určite neuškodia.

Taktiež mu na bolesť bruška odporučila kvapky, ktoré sa nevstrebávajú do tela a pomôžu malému vyprdkať sa. Dané kvapky sme hneď aj využili, pretože na druhý deň ho trápila riadna bolesť. Celá rodina pátrala po tom, čo som asi zjedla, že ho to tak bolí. No pila som feniklový čaj, rascovú polievku, aby mu to čo najviac pomohlo, a nič. Potom nám známi povedali, že to môže byť práve v dôsledku doktorkou predpísaných kvapiek vitamínu D, že aj ich deti potom bolelo bruško. Nechápem, prečo tento druh teda predpisujú… Preto sme hneď utekali kúpiť vitamín D od inej značky, ktorý bábätká znášajú dobre.

Následne sme v tento týždeň boli na neurológii, kvôli trasu, ktorý mal malý už v nemocnici. Tam ma dokonale vystrašili, že to môže byť vážne, a ja som až do tohto dňa tŕpla, aký bude výsledok vyšetrenia. Avšak, ako bol malý doma, tras nožičiek a ručičiek sa omnoho znížil a verili sme, že to bude dobré. Tak aj neurologička povedala. Náš syn je zdravý ako buk, tras v nemocnici je normálny, keďže bábätko je 9 mesiacov v brušku v obmedzenom priestore a zrazu môže svojimi končatinami hádzať akýmkoľvek smerom. Musel si teda len zvyknúť na nový svet a my mu v tom s láskou pomáhame. Ešte doktorka spravila sono mozgu a zhodnotila, že ho má pekný, tak sme už oficiálne pokojní.

Čítajte tiež:

Okrem tohto vyšetrenia sa ešte musíme objednať ku ortopédovi. Číslo na toho, ktorý si objednáva pacientov na konkrétnu hodinu a aj ich vtedy vezme, malo len odkazovač s nahratou správou, že sa máme pokúsiť objednať v pondelok, lebo majú plno. Okej, skúsim v pondelok.

Problém s dojčením u nás pretrváva. Bradavky ma nenormálne bolia, párkrát som si veru už aj poplakala. Techniku správneho prisatia mám prečítanú, no nepomohlo. Po čase mi vznikli bolestivé ragády, ktoré nám to veľmi neuľahčujú. Ešte v nemocnici mi odporučili dávať si na to 100-percentný lanolin. Tak som ho používala, aj sa mi uľavilo, no dnes už viem, že práve on spôsobil, že sa mi prejavila infekcia, ktorú v podobe sooru v ústočkách chytil aj môj syn. Nešťastná som volala doktorke, či mu na to pozrie a dá nejaké liečivo. Tak sme hneď prišli, liek nám predpísala a žabka mu už z pusinky zmizla. Ja si však stále s tým istým liekom snažím zahojiť bradavky. Hádam bude čoskoro lepšie a uľaví sa nám obom.


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist