Petra v 22. tt: Mám zázračnú moc

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň s poradovým číslom dvadsaťdva. Náš syn vraj svojou veľkosťou pripomína papáju. Tento týždeň malý začal kopať omnoho viac ako doposiaľ. Veľmi sa z toho teším. Je teda zrejmé, že skutočne rastie a čím ďalej, tým je silnejší.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


S takto rastúcim bruškom tehotenstvo už veru neutajíme, a tak ho celé naše okolie prežíva s nami. Nič to, veď najradšej by som vykričala celému svetu, aké šťastie nosím pod srdcom. Avšak jedna rada do života – žena, ktorá ešte nechce bábätko, nech tehotnej kamoške nedovolí chytiť jej bruško s vyrieknutím zaklínadla – „Onedlho to príde a podarí sa vám to“. Totiž… niekedy to výjde! Mám asi tehotenskú zázračnú moc. Čo je úplne skvelá správa, lebo jedna známa túžila po bábätku a hľa… nedávno mi oznámila, že budeme kočíkovať spolu. Veľmi sa z toho spolu s ňou teším!

Tento týždeň prišla aj zmena počasia, ktorú som celkom pocítila. Po toľkých horúcich dňoch prišlo na rad ochladenie a búrky. Bolela ma hlava, ťažšie sa mi dýchalo. Čo mi pomohlo, bol ventilátor a pohár vody, jednoducho dať sa „do pohody“. To je dosť náročná úloha pre niekoho, kto má vo zvyku príliš sa nešetriť. ODDYCH! To je to slovo, ktoré si musím neprestajne pripomínať. Už je na prvom mieste náš syn a všetky ostatné záležitosti musia ísť na druhú koľaj.

Okrem práce sme si tento týždeň užili aj trochu zábavy. Výlet do Česka na jazero, kde sme si mohli vyskúšať plavbu na malej lodi alebo na katamaráne. Hoci sa mi to spočiatku zdalo nebezpečné, povedala som si, že malý nie je z cukru… avšak, samozrejme, som vybrala radšej tú loďku. Počasie nám ukázalo, kto je tu pán, a tak sme na lodi zažili dážď, vietor, zimu, ale následne aj slnko a teplučko. Prežili sme teda riadne vlny, nakláňanie zo strany na stranu, ale prežili sme to v zdraví. Bohvie či to malého v brušku bavilo.

Čítajte tiež:

Aj na súši nás však neskôr počas týždňa zastihol poriadny lejak. Je to asi prvá búrka, odkedy som tehotná. Milujem dážď, ale odkedy viem, že malého musím chrániť, už si behanie v daždi tak neužijem. Tentoraz nás zastihli blesky, hromy, proste úplný armagedon, a tak sme si spolu so snúbencom trochu pobehli v letnom lejaku. Aspoň máme pre malého ďalšiu historku. Veru akčný týždeň sme mali. A teraz už sedím opäť v Košiciach. V meste, v ktorom som si pred piatimi mesiacmi uvedomila, že možno čakáme bábätko. A potom prišlo to najkrajšie zistenie, že je to pravda.


Petra je v 22. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist