Petra v 9. tt: Nálada sem, nálada tam

TEHUĽKA LIVE! PETRA Aby som nezabudla, kauza „farbenie vlasov v tehotenstve“ sa skončila tak rýchlo, ako sa začala. Pani doktorka ma okamžite upokojila, že v súčasnosti sa to už nepovažuje za taký problém. Keďže ona sama má dve deti, stavím sa, že vie, o čom hovorí. Samozrejme, nechystám sa teraz každý mesiac čuchať výpary, netreba dráždiť peroxid bosou nohou.

petra_ticha_-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Tento týždeň sa niesol najmä v znamení oboznamovania najbližšej rodiny s tým, že už o pár mesiacov budú strýkovia, babky, dedkovia, prababka a pradedko. Myslím, že všetci sa s novou rolou v okamihu stotožnili. Toľko šťastia pokope, až som plakala. Nie div, emócie si so mnou začínajú robiť, čo chcú. Dokonca viac než doteraz, a to už je čo povedať, veď som precitlivený náladový Škorpión. Aj preto je skvelé, že sa konečne môžeme o tehotenstve nahlas rozprávať, pýtať sa maminy, aké to bolo, keď čakala mňa, a deliť sa o tieto momenty spolu.

Škola: Piaty ročník na VŠ, o mesiac odovzdávam diplomovku a o dva mesiace mám štátnice. Týždenne dva dni (neob)sedím na prednáškach. Spolužiakov by som niekedy najradšej stíšila tlačidlom „mute“ a bolo by mi sveta žiť. Mať taký ovládač… Okrem toho sa snažím ako-tak písať diplomovku, čo je však enormne ťažké, keďže každých pár minút si uvedomím, že mi v brušku rastie nový človek a ja sa mám sústrediť na takú banalitu, akou je titul. Ktorý, povedzme si narovinu, dnes už má každý druhý. No už to nejako dokopeme, že jo…

Práca: Keď nie som v škole alebo nepíšem diplomovku, som v práci. V poslednom čase sa často pristihnem, ako v duchu nadávam na každú jednu poznámku, na každý jeden pohľad, úškrn či vtip mojich kolegov. Každá nevinná narážka, také to kolegiálne doberanie sa, ako sme mali doposiaľ vo zvyku, dnes beriem ako atentát na svoju osobu s úmyslom zabiť. A tak sa bránim, ofučím sa, nebavím sa a som totálny dudroš. Verím, že keď kolegom neskôr poviem, čo stojí za mojimi náladami, pochopia. Veď v práci mám tú najlepšiu partiu ľudí. A jedna kolegyňa teraz oznámila, že je tehotná. Olaláá… budeme matky-kamky.

Čítajte tiež:

Zdravie: Tehotenským znakom number one tento týždeň sú iste moje nálady. Mám ich toľko… Striedavo superveselý úžasný deň, o chvíľu nato mi je do plaču a mám chuť sa akurát tak schúliť doma v posteli a vypnúť sa pred svetom, či stav, keď na každého vrčím ako zúrivý pes. Musím uznať, že je so mnou asi „sranda“. Okrem nálad som často unavená. Po celom dni v práci niekedy nie som schopná ísť ani len na prechádzku. Točí sa mi hlava, bolia ma nohy a nechce sa mi ani rozprávať. Len si ľahnúť, nohy do luftu, oddychovať a rozprávať bábätku o tom, ako sa naň tešíme. Občas ma v podbrušku tak jemne pichne, ale čítala som, že to sa len maternica pripravuje na rastúce bábo. O týždeň idem do poradne, kde by mal ultrazvuk už ukázať nožičky a ručičky nášho pokladu, tak sa opýtam aj na to pichanie. Pevne verím, že všetko dobre dopadne a budeme sa môcť tešiť ešte viac.


Petra je v 9. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist