Petra v 40. tt: Príjem do nemocnice a pôrod

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň ubehol ako voda a mám už po termíne. Celá rodina i známi sa neustále pýtajú, či už je malý na svete. Avšak po našej odpovedi, že ešte nie, ešte sa mu v brušku páči, sa pousmejú a zhodnotia, že chlapcom sa až tak rýchlo von nechce. Veď čo, nech si pekne pobudne, keď mu je tam dobre. Je možné, že sa napokon narodí na moje narodeniny. Parádny darček.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Tento týždeň je náš syn veľký ako tekvica, čo je príznačné vzhľadom na nedávny halloween. V poradni prebehla opäť klasika. Kontrola moču, tlaku, krčka a monitor bábätka. Všetko dopadlo dobre, stále sa však neotváram, a tak, keďže už mám po termíne, povedali nasledovné: „Ak do štyroch dní neporodíte, hláste sa v nemocnici na príjem.“

Počas týchto dní sme skúšali všemožné babské rady na privolanie prirodzeného pôrodu, ale nepomohli.

Príjem prebiehal nasledovne. Najprv som sa skoro ráno hlásila v ambulancii, kde mi vypísali papier, že som už šesť dní po termíne pôrodu. Následne ma poslali na ekg. Odtiaľ na príjem, z ktorého mi opäť vypísali kadejaké papiere a poslali ma na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Po príchode ma začali spovedať, vzorne zapisovali ozaj veľa informácií o mne, rodine, tehotenstve, rodinnej anamnéze, zdravotnom stave a následne skontrolovali, či sa už náhodou neotváram. Ale kdeže. Ešte si počkáme.

Počas dnešného pobytu mi už trikrát robili monitor, pričom ten ostatný už zaznamenával vysoké hodnoty kontrakcií, čo je vraj na dobrej ceste. Ak to teda zajtra nepríde samo, tak mi podajú tabletku na privolanie pôrodu.

Na to, že som prvýkrát v nemocnici, predstavovala som si to oveľa horšie. Napriek tomu, že som na „obyčajnej“ izbe, a nie na nadštandarde, sa to dá celkom v pohode zvládnuť. Ešte keď máte na izbe ďalšie tri, ale normálne mamičky, je to výhra. Varia tu dobre, čo už keď zaznie z mojich úst, musí to byť ozaj pravda. Sestričky sú veľmi milé, takže napokon sa tu necítim tak zle, ako som sa ráno obávala.

Čítajte tiež:

Ležíš si tak na izbe a z okolitých izieb počuť plač bábätiek. Signalizuje to jediné. Sme v absolútnom finále. V našom prípade už dokonca v predĺžení druhého polčasu. Rozhodca sa napokon rozhodol to ukončiť pár minút po polnoci odtokom vody. Bolo mi teda jasné, že malý sa nám narodí deň po mojich narodeninách.

Proces to bol zdĺhavý a mám pár ponaučení: epidurálku si pre istotu vždy vybav vopred! Nikdy never určeniu váhy bábätka pred pôrodom! Nikdy sa nespoliehaj, že ty to určite dáš prirodzene! Nech sa deje, čo chce, zdravé bábätko v tvojom náručí je ten najkrajší moment v živote!

Tak sa jedna časť nášho života skončila cisárskym rezom a nová, omnoho dokonalejšia, sa práve začala. Už ho totiž máme tu. Nášho syna!

Ako celý tento pôrod vyzeral bližšie, o tom až o týždeň, keďže som deň po pôrode ešte veľmi unavená. Ale stálo to za to!


Chcete vedieť, čo sa v 40. týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist