Petra v 25. tt: Od Tatier k Dunaju

TEHUĽKA LIVE! PETRA Dvadsiaty piaty týždeň ubehol ako voda. Nie div, keďže sme si plnými dúškami užívali našu dovolenku. Náš malý, tento týždeň veľkosťou patizón, si tak celkom pocestoval.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Spolu sme za šesť dní prejazdili približne 1 200 kilometrov, a tak malý z bruška určite tiež vnímal krásy Slovenska. Po ceste do Tatier sme si dali zastávku pri Liptovskej Mare. Je tam ozaj krásne. Chvíľu sme pobudli, oddýchli si a hor sa ďalej. V Tatrách sme v prvý deň chceli vidieť vodopády, no keď sme dorazili na miesto, prišlo mi veľmi zle  točila sa mi hlava, zrazu som pocítila zimnicu, miernu triašku, nepríjemný pocit v bruchu.

Po krátkej prechádzke, návšteve wc, doplnení tekutín a nadýchaní tatranského vzduchu nepríjemný pocit zmizol, ale na výstup k vodopádom som sa už necítila. Tak sme si aspoň spravili príjemnú prechádzku po peknom tatranskom mestečku. Na ďalší deň sme sa ako sardinky vyvážali tatranskými vlakmi, ktoré boli v tomto období omnoho vyťaženejšie ako v zime, čo nás dosť prekvapilo.

Našou ďalšou zastávkou bolo Štrbské Pleso, kde sme ako prvý bod programu zvolili člnkovanie. Bolo to krásne, hoci mierna zima, ale výhľad na hory a zážitok iste stoja za to. Následne sa ešte viac ochladilo, a keďže sme ako správni Bratislavčania zabudli na fakt, že v horách sa počasie mení lusknutím prsta, snúbenec mi v jedinom predraženom obchodíku so športovými potrebami kúpil legíny pod moje ľahké letné nohavice, aby bol malý v teplučku. Ako-tak vyzbrojení sme sa lanovkou vyviezli na Solisko. Odtiaľ bolo krásne vidieť vrchol tohto kopca, ku ktorému však viedla štreka tak na hodinu chôdze po skalách. To sme už usúdili, že ja s malým počkám v reštaurácii a môj snúbenec nám výstup na vrchol zaznamená, takže sme si to krásne podelili.

Čítajte tiež:

Z hôr, ktoré nás privítali mrholením a takým akoby predvianočným počasím, sme sa vydali nájsť slnečné lúče. Zavítali sme na juh, odkiaľ sme to mali už len na skok do Maďarska. Tak sme sa v Štúrove okúpali v bazénoch s chladnejšou vodou a s umelými vlnami. Prvýkrát som sa s malým v brušku kúpala inde ako v krytej plavárni. Na slnku som sa cielene nezdržiavala, oddychovala som len v tieni a aj to stačilo, aby ma trošku opálilo.

Keďže na nás z Ostrihomu pokukovala krásna budova Baziliky, neostalo len pri jej sledovaní spoza Dunaja. Spravili sme si prechádzku cez most až k nej a napokon sme sa rozhodli, že sa chceme rozhliadnuť po okolí z jej kupoly. Asi milión točitých schodov, ktorými sme sa dopracovali až na vrchol, mi v šiestom mesiaci tehotenstva dal celkom zabrať, ale ten výhľad a pocit, že som to dokázala, stál za to. Lýtka cítim ešte teraz, no aspoň si môžem povedať, že som tento týždeň chôdzu ozaj nezanedbala.


Petra je v 25. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Viac o téme: vývojzážitok

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist