Petra: 4. týždeň po pôrode – Nosenie a kočíkovanie

TEHUĽKA LIVE! PETRA Tento týždeň sme sa museli objednať k ďalšiemu doktorovi – ortopédovi. Keďže majú veľa práce, najbližší termín majú až o dva týždne, ale nič to, počkáme si.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Odkedy som bola tehotná, pokukovala som o možnostiach nosenia bábätka. Kamarátka mi požičala ergonomický nosič, a tak sme prvý vyskúšali ten. Má novorodeneckú vložku, takže aj náš malý synček sa do nej v pohode usadil. Čo je skvelé, funguje naňho ako uspávač. Keď plače alebo je nepokojný, dáme ho do nosiča a do piatich minút spokojne spinká na mamine alebo tatinovi. To, že nás celý čas cíti pri sebe, je skvelé. Naozaj som nečakala, že náš malý neposedko bude v nosiči taký spokojný.

Okrem nosiča existujú aj šatky. Tie sa síce zdĺhavejšie viažu, ale myslím si, že to môže byť pohodlnejšie ako nosič. Aj môjmu mužovi sa nosenie bábätiek páči, a tak sme sadli za počítač a využili sme práve prebiehajúci black friday. Super šatku, dovezenú až z Nemecka, už máme doma a malému sa páči aj v nej, z čoho máme veľkú radosť. Síce viazanie chvíľku trvá, no na internete je mnoho videí z celého sveta, ktoré ukazujú presný postup, takže to chce len cvik.

Avšak ani kočík nevyjde nazmar. Už párkrát sme sa boli vonku prejsť a malý si taktiež túto jazdu patrične užíval. Už sme zistili, prečo chodníky u nás miestami vyzerajú tak, ako vyzerajú. Každá jamka malého uspáva. Keď chvíľku postojíme alebo ideme po rovnej peknej ceste, budí sa. Toto by mi nikdy nenapadlo, že je to vlastne na kočíkovanie fajn.

Keď sa už chystáme von, poctivo sledujeme počasie. Ťažko však s malým naplánovať, že: „Teraz svieti slniečko, rýchlo von!“ Kým ho prebalíme, nadojčím, zvážime, čo mu oblečieme, ubehne toľko času… Ale ten čerstvý vzduch vonku za to určite stojí.

Čítajte tiež:

Už sme mali aj pár návštev. Každý len zhodnotí, ako rýchlo malý rastie. Samozrejme, okrem toho, aký je nádherný. 🙂 Aj mne sa zdá, že kým idem do kuchyne alebo do sprchy a vrátim sa, trošku podrástol alebo sa zmenil. Mení sa ozaj rýchlo, len čo je pravda. Preto sa ho snažíme stále fotiť a natáčať, nech máme pamiatku na časy, keď ešte neodvrával. A predsa pozerať sa naňho je doslova návykové. Však to pozná hádam každá mamička.

Tento týždeň sme chceli spraviť ešte jednu pamiatku, a to odtlačky ručičky a nožičky malého. Najprv sme spravili nožičku. To šlo celkom ľahko, keďže sme zvolili taktiku „dojčenie“. Ručička už bola veľká zábava. Poznáte tie obrázky v návode, ako krásne tam bábätko priloží všetky prsty a dlaň… my sme to dokázali na piaty pokus. No tie štyri smiešne odtlačky, ktoré vytvoril zovretím pästičky, myknutím, ohnutím prštekov, stáli tiež za to.


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist