Petra v 26. tt: Glukózový test

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň dvadsaťšesť a náš syn stále rastie. Tentoraz vraj pripomína cuketu. Tak som s touto našou malou cuketkou v bruchu šla na glukózový test. Ten má zistiť, či náhodou netrpím tehotenskou cukrovkou.

 Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Keďže mi cukor ešte nikdy meraný nebol, bola som zvedavá, ako to bude prebiehať. Musela som prísť presne o siedmej ráno, nalačno a vybrať si recept, ktorý mi dala gynekologička. V čakárni už boli štyri budúce mamičky, tiež trpiace hladom a smädom. Vyšetrenie následne prebiehalo takto: Postupne si nás volali dnu, každej pichli do prsta a odobrali trochu krvi. To bodnutie si sestrička náramne užila, ešte na druhý deň som cítila miesto po pichnutí.

Po chvíľke nás zavolali vypiť roztok-vodu, v ktorej rozmiešali neskutočne sladký prášok kúpený v lekárni. Strašili, že si môžeme pre svoje potešenie z vyšetrenia priniesť aj citrón alebo citrónovú šťavu, že sa to nedá piť. Ostatné ženy sa tam tvárili, že je to fakt odporne presladené, hoci si pridali aj citrónovú šťavu. To som spravila aj ja a na šupu som vypila asi 3 deci sladkej vody. Načo to budem naťahovať, vypiť to musím celé tak či tak.

Po absolvovaní tejto procedúry nás poprosili, aby sme dve hodiny čakali bez jedla a pitia v čakárni. Ako sestrička zavrela dvere, tak sa všetky mamičky rozpŕchli. Nezostala som tam sedieť ani ja, šla som spolu s maminou, mojím sprievodom, domov. Tam som si aspoň mohla ľahnúť a o dve hodiny nato sme sa vrátili. Tentoraz už s dvojitým sprievodom – odviezol ma tatino, lebo od smädu by som to už asi neodšoférovala.

Opäť nás len pichli do prsta s tým, že výsledky bude mať moja doktorka na druhý deň. Vraj ak by to bolo potrebné, tak mi budú volať a keďže sa doteraz neozvali, verím, že tehotenskou cukrovkou netrpím. Tak mi ostáva objednať sa na EKG, nech aj to mám za sebou, ideálne ešte pred nasledujúcou poradňou.

Čítajte tiež:

Tieto horúčavy, keď sa v meste nepohne ani len lístok na strome, mi dávajú poriadne zabrať. V práci síce máme klimatizáciu, ale ak musím byť celý deň v síce znesiteľnej, ale vyklimatizovanej miestnosti, necítim sa potom veľmi dobre a po vykročení von ma teplo rovno ovalí. Preto som si zadovážila malý ventilátor, ktorý trošku príjemnejšie ochladzuje priestor v podkroví, kde sedím. Btw, kým pomalým krokom vyjdem po všetkých tých schodoch až do podkrovia, fučím, akoby som to vybehla. Ako naschvál si vždy niečo zabudnem, ideálne až úplne dole v aute, a tak potom musím zísť po asi 55 schodoch dole a zas hore. Inokedy som si v pohode takto prešla všetky poschodia aj desať-pätnásťkrát za deň, ale teraz sa chcem kvôli malému čo najviac šetriť. Som veľmi zvedavá, ako budem funieť o taký mesiac. Dám vám vedieť.


Petra je v 26. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Viac o téme: vývojženy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist