Petra v 23. tt: Môj ranný budíček

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň dvadsaťtri a náš syn je vraj veľký približne ako baklažán. Opäť mi koluje hlavou otázka, či si ten baklažán mám predstaviť veľký alebo malý alebo aký vôbec. Každopádne sa jeho aktuálne miery už onedlho dozviem, budúci týždeň idem do poradne.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Ten mesiac od ostatnej návštevy doktorky celkom rýchlo ubehol. Už sa neviem dočkať toho, ako malý práve vyzerá. Keďže jeho pohyby sú čím ďalej, tým intenzívnejšie, stále hádam, čo tam asi robí, či zíva, či má štikútku, či sa len tak odráža a pláva z jednej strany brucha na druhú. Úplne najkrajší pohľad je, že aj keď sa práve malý v brušku nehýbe a jeho tatinko sa mu začne prihovárať, asi sa z toho veľmi teší a snaží sa nadviazať konverzáciu spätným kopaním.

Moje materské pudy už túžia po rôznych vecičkách pre malého, preto pokukujeme kade-tade a hľadáme ten správny kočík, postieľku, dupačky, body, autosedačku… A keďže som si uvedomila, že som zatiaľ neprečítala žiadne knihy s takými tými zaručenými radami k tehotenstvu, pôrodu a výchove, kúpila som si aspoň časopis pre mamičky. Prvý tlačený text venovaný nášmu bábätku. Celkom zábava ho kupovať, predavačka si ma nezabudla premerať pohľadom, či naň mám vôbec nárok. A ešte väčšia zábava ho čítať. Niektoré rady iste stoja za to, ale asi sa aj tak obrátim na kamošky, ktoré už deti majú.

Pomaly ma náš syn pripravuje na obdobie, keď bude on veliť, o koľkej sa vstane z postele. V noci, ale častejšie skoro ráno sa rozhodne ma pekne nakopať do mechúra. Určite si pri tom aj pomyslí: „Vstávaj, mama, ja už som hore!“ Keď sa mi veľmi nechce vstať a vravím mu, nech mi dá ešte chvíľku, kopne opäť a ja poslušne vstávam a idem na wc. Zatiaľ sa mi inak spáva celkom dobre, mám aj taký dlhý vankúš – vraj pre tehotné, ale pokojne sa dá použiť aj do veľkého okna ako zábrana proti vetru, každopádne sa mi s ním dobre spí a nepociťujem zatiaľ nijaké veľké obmedzenia pri zaspávaní.

Čítajte tiež:

Väčšie prsia = väčšia starostlivosť. Najmä keď som nemala dostatok kože nazvyš, len tak čakajúcej, kým sa mi budú chcieť prsia zväčšiť. Keďže mám pocit, že strie sa mi napriek pravidelnému krémovaniu objavujú z večera do rána, už mám zbraň v podobe kvalitného oleja na strie a nebojím sa ju použiť. Síce to bude dlhý boj, ale nenechám ich len tak si „striovať“ na mojom tele. Verím, že ich dám do laty.


Petra je v 23. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist