Petra v 18. tt: Už nás počuje

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň osemnásť. Bábätko je veľké približne ako sladký zemiak. Ešte je len v brušku a už mám pocit, že rastie ako z vody. Každým dňom môžem v podstate očakávať, že začnem vnímať prvé pohyby nášho synčeka.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Hoci cez ultrazvuk už dávnejšie vidieť, že sa pekne hýbe a kope, ešte nebol taký veľký a silný na to, aby som to aj cítila. Už sa neviem dočkať toho, keď to prvýkrát ucítim. Vraj si to môžem pomýliť s pohybom čriev alebo s nadúvaním, prípadne je to vraj pocit, ako keď vám v bruchu lietajú motýle.

Každý večer pred spaním malému niečo rozprávam a hladkám ho, takže to bude pre nás ten čas pokoja, keď budem môcť vnímať aj jeho pohyby. A keďže by už v tomto týždni mal počuť, čo mu hovoríme, povedala som si, že kvôli nemu prestanem používať nadávky. Uvidíme, koľko mi to vydrží. Okrem toho je podľa mňa načase vymyslieť nejakú super uspávanku! Challenge accepted.

Pre tie mierne zvýšené bielkoviny, ktoré som mala na ostatnej poradni, teraz denne sledujem svoje nohy, či náhodou nenapúchajú. Zatiaľ našťastie nie, tak budú v pozorovaní aj naďalej. Snažím sa ozaj vyvarovať prísunu soli, no niekedy si to proste moje telo vyžaduje. Je mnoho potravín, ktoré mám veľmi rada, no teraz si ich kvôli malému nemôžem dopriať. Z každej strany len počúvam: toto nemôžeš, tieto bylinky sú zlé, toto tamto… Občas si radšej poviem, že naše mamy nemali ani poňatia, čo všetko sa nemôže jesť a piť, a predsa sme tu. Vedeli, že nemajú piť alkohol, fajčiť a tam to haslo. A keďže nechcem byť mamina, ktorá denne pátra na googli po všetkých možných zákazoch a príkazoch, občas radšej stavím na svoj inštinkt. Inak by mi z toho zaručene preplo, keďže internet je plný „odborníkov“.

Ako som spomínala, prvým viditeľným znakom tehotenstva u mňa boli zväčšené prsia. Ešte ich to neprestalo baviť, a tak sú stále ony centrom pozornosti. Keďže na ne ešte nie som zvyknutá, občas sa mi stane, že nimi do niečoho alebo niekoho narazím, prípadne mi na ne niečo padne či kvapne, keď si umývam zuby a podobne. Proste odteraz všade prídu ako prvé moje prsia.

Čítajte tiež:

Snažím sa ich neprestajne krémovať, aby mi nevznikli strie a rôzne iné „defekty“ aj keď pár sa ich už objavilo. Nie div, veď nemám toľko kože nazvyš, aby nič nebolo poznať. Najprv mi to prišlo celkom ľúto, ale potom si vravím, že malý potrebuje dostatok mlieka a toto je len malá daň za to, že bude mať všetko, čo potrebuje, a tým pádom bude zdravý. Keď sa tak zamyslím, vlastne mi tento fakt, že mi z pŕs pôjde mlieko, príde oveľa zvláštnejší ako samotný pôrod. Som zvedavá na ten pocit, keď sa prvýkrát prisaje. Telo je fakt mega zázrak…


Petra je v 18. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist