Petra v 15. tt: Príliš veľké kinderko

TEHUĽKA LIVE! PETRA Tento týždeň som bola u doktorky po výsledky z krvi, ktorú mi na ostatnej kontrole brali kvôli testom na Downov syndróm. Našťastie, výsledky ukázali, že bábätko je v poriadku. Zároveň mi rovno vzali ďalšiu ampulku krvi, tentoraz opäť na test kvôli vrodeným vývojovým chybám – Downov syndrón a aj rázštep chrbtice. Čakanie na výsledky z čohokoľvek je vždy totálne stresujúce, tobôž ak ide o zdravie. Preto pevne veríme, že aj tieto i ďalšie nasledujúce testy budú v úplnom poriadku a bábätko sa nám narodí živé a zdravé.

Keďže krv mi brala sestrička a v tento deň som s doktorkou ani nebola, spýtala som sa teda jej, či je normálne, keď ma pri zakašľaní (v polohe ležmo) pichlo v bruchu. Aj tá poloha zrejme na kašeľ nie je ideálna, tak povedala, že ak sa to neopakuje, nemám sa čoho obávať. Tak dobre teda. Neobávam sa.

Ďalšiu poradňu mám naplánovanú o 11 dní. Hádam čoskoro uvidíme aj to, aké pohlavie nosím pod srdcom. Niežeby na tom záležalo, už teraz ho zbožňujeme, nech je to dievčatko, alebo chlapček. Som však hrozne nedočkavá a aj keď mám veľmi rada Kinder Surprise, toto by som určite nevydržala, je to až príliš veľké kinderko. Fakt obdivujem ženy, ktoré to nechajú až na moment, keď sa s bábätkom prvýkrát stretnú zoči-voči. Musí to byť super pocit, ale už len to, že takto v nevedomosti hľadáme meno z oboch „svetov“, je omnoho náročnejšie.

Btw., meno… Veľakrát som počula vetu v zmysle: „Nikdy nevieš, koho nemáš rada, kým nevyberáš meno pre svoje dieťa.“ Toto je teda ozaj čistá pravda. Pár príkladov z praxe: „Toto meno mi pripomína tamtoho.“ „Takto sa nemôže volať, tak sa volá tá a tá.“ „Toto meno jej budú skomoľovať takto…“ „Toto sa nehodí k priezvisku.“ Výber mena je teda asi ozaj veda a poriadna fuška. Napriek tomu si myslím, že nech si budeme istí akýmkoľvek menom, keď ho/ju prvýkrát uvidíme, okamžite budeme vedieť, aké meno k nemu či k nej patrí.

Čítajte tiež:

A ako som minulý týždeň písala, že nechcem byť veľká tehotná guľa… Čím je teplejšie, tým menej vrstiev oblečenia človeku stačí. No a keď si žena v 15. týždni tehotenstva v práci dopraje výdatný obed, napriek tomu, že to inak stále nie je poznať, jej bruško je zrazu väčšie. A keďže som ho zatiaľ kolegom v práci ukázať nechcela, polovicu veľmi teplého dňa som sa v podkroví potila v zapnutej mikine s koženkovými rukávmi. Najbližšie si ju oblečiem, keď bude vonku maximálne –10°C. No a keďže môj šatník doteraz tvorili väčšinou priliehavé tričká, čokoľvek si dnes oblečiem, mám pocit, že vyzerám ako kysnuté cesto. Už nech sa všetkým prezradíme, nech si ľudia naokolo nemusia šepkať, či som pribrala len tak z trucu, alebo som vysadila tabletky, alebo som nešťastná a prežieram sa alebo, alebo… veď to poznáte.

A novina tohto týždňa je, že som konečne dopísala ten brak menom diplomovka. Teším sa z toho veľmi! Uvidíme, či sa z nej tak budú tešiť aj profáci. Necháme sa prekvapiť.


Petra je v 15. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist