Petra: 6. týždeň po pôrode – Koniec šestonedelia

TEHUĽKA LIVE! PETRA Ani sme sa nenazdali a je to tu. Koniec šestonedelia. Budem sa opakovať, ale čas s bábätkom nesmierne rýchlo letí.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Problém so zapareným zadočkom sa celkom vyriešil používaním vhodného krému, ktorý sme doposiaľ používali s manželom len na hojenie nového tetovania. Sranda… konečne ho využívame na to, na čo je určený, a musím uznať, že je skutočne skvelý. Po tom, ako malý „naloží“ do plienky, mu zadoček väčšinou idem osprchovať. Voláme to wellness, pretože malý si to veľmi užíva. V izbe plače, v kúpeľni (vo wellnesse) je tichučko a po príchode do izby zas plače. Nemá rád obliekanie, ale voda a kúpanie, to je jeho. Celý tatino.

Tento týždeň sme boli u ortopéda. Bola to superrýchlovka. Objednaní sme boli na 11:45 a o dvanástej sme šli domov. Pán doktor aj so sestričkou boli neskutočne milí, neboli ani v bielych plášťoch, čo si zrejme všimol aj náš syn, pretože vydržal bez plaču. Doktor mu skontroloval jadierka sonom a skonštatoval ich veľmi dobrý stav. O osem mesiacov sa máme ukázať na kontrolu, keď by kĺbiky mali byť už celkom vyvinuté.

Tento týždeň sme malému boli vybaviť aj jeho prvý doklad – pas. Človek nikdy nevie, kedy ho bude potrebovať. Pre také malé bábätko ho robia na obdobie dvoch rokov. Fotenie na pas bolo veľmi vtipné. Malého si na kolená vzal tatino a (prekvapivo) milé panie z polície robili rôzne zvuky, aby malého zaujali a pozrel sa do záberu. Synček celkom pekne držal, ani neplakal, len hádzal hlávkou sem a tam, zatváral očká, zíval… krásne fotky. No a keď sme konečne zvládli super fotku, zamrzol im systém. Toto sa stalo asi 2 či 3 razy a malý bol z toho už asi nešťastný, pretože sa rozhodol pogrckať. Tak sme ho upravili, oddýchol si – aj on, aj systém – a onedlho sa podarilo spraviť peknú fotku.

Okrem vybavenia pasu sme tento týždeň zašli aj na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, aby sme si vybavili príspevok pri narodení dieťaťa a prídavky na dieťa. Predchádzalo tomu tlačenie mnohých formulárov a vypisovanie tlačív. Následne som musela ísť za gynekologičkou, aby mi dala potvrdenie o tom, že som počas tehotenstva pravidelne chodila do poradne. Odtiaľ som rovno skočila k pediatričke, aby mi dala papier o dohode, že k nej s malým budeme chodiť, a o tom, že sa dožil 28 dní. S tým všetkým sme potom šli na úrad a v januári by nám mali prísť peniaze.

Čítajte tiež:

Najbližšie ideme budúci týždeň s malým na kontrolu k pediatričke. Sme veľmi zvedaví, koľko váži a meria, pretože pomaly, ale iste meníme šatník, keďže mu začínajú byť niektoré veci malé. Nevadí, aspoň mám zámienku na kúpu vianočného outfitu pre malého.

Ja mám termín u gynekologičky o dva týždne. Už sa cítim v podstate veľmi dobre, tak myslím, že bude všetko v poriadku.

A už je to tu. O týždeň sú Vianoce, ktoré budú vďaka malému ešte krajšie ako po iné roky. Onedlho zas koniec roka a aj koniec písania môjho blogu. Tento rok bol pre mňa neskutočne krásny a plný dôležitých životných míľnikov. Magisterské štátnice, zásnuby a svadba snov, hypotéka a zadlženie sa na 30 rokov, trochu ťažší pôrod a ten najkrajší dar, ktorý teraz spinká v postieľke. Ďakujem za všetko, čo mi život priniesol, a najmä skvelej rodine, ktorá sa nám tak pekne rozrástla.

S vami všetkými sa lúčim, ďakujem, že moje riadky nevyšli nazmar, a držím palce každej budúcej mamičke a vôbec všetkým želám najmä zdravie, lásku a úsmev. Bez toho by to nešlo.


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist