Petra v 17. tt: Dcérka či synček?

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň sedemnásť. Neverím, že to tak letí a už onedlho bude odpískaný môj prvý polčas tehotenstva. Bruško stále nie je extra zreteľné, aj keď občas tam už čo-to vidieť. Najmä keď sa najem, tak ho schválne vypučujem ešte viac a predstavujem si, aké bude veľké koncom tehotenstva. Viem, že vtedy už budem rituálnym tancom privolávať pôrod, ale týmito fázami tešenia sa na bruško musí predsa prejsť každá žena. Na jednej strane sa obávam neznesitelných letných horúčav, no na druhej strane vrelá vďaka za to, že teraz nemusím nosiť rifle, svetre či bundy.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Škola: Posledná skúška je úspešne za mnou, a tak s ďalším, už s úplne posledným zapísaným áčkom v indexe spokojne opúšťam brány školy a vrátim sa sem už len na (hádam úspešné) štátnice. Rozhodla som sa, že na promócie sa tu už neukážem, stačili mi jedny pekné bakalárske a počúvať o honorabilitách a magnificenciách raz skutočne stačí.

Zdravie: Tento týždeň som bola v poradni. Prišli už aj výsledky z testov na vrodené vývojové vady, ktoré sú našťastie negatívne, a tak zatiaľ všetko vyzerá v poriadku. Sestrička opäť požadovala kontrolu moču a tentoraz sa ukázalo, že mám mierne zvýšené bielkoviny. Na moju vystresovanú otázku, čo s tým mám teraz robiť, mi len odvetili, že nič, že sú zvýšené len o málinko, a pokiaľ nemám nejako extra napuchnuté nohy alebo nechodím veľmi často na wc, netreba sa báť. Nič z toho sa zatiaľ nedeje, tak som zatiaľ v kľude.

Bábätko: Dozvedeli sme sa aj inú, super správu. A to, že naše vymyslené mená pre dievčatko sú nám úplne na prd. Čakáme totiž synčeka! Keďže môj snúbenec po chlapcovi túžil a ja napriek tomu, že som chcela česať dlhé vlásky dievčatku, tušila som, že to bude chlapček. Celé tehotenstvo sme tak nejako (možno) intuitívne hovorili o bábätku v mužskom rode. Už sa na toho nášho malého parťáka neskutočne tešíme, úplne vidím, aký bude rozkošný. No a moje výchovné pudy sa už tiež pomaly prejavujú, keďže som tento týždeň nakričala na faganov, ktorí nám sprejovali po paneláku. Synovi jasne vysvetlím, nech dáva radšej legál.

Čítajte tiež:

Svadba: Keďže by sme svadbu radi stihli ešte pred tým, než budem ako Obelix a než malý uzrie svetlo sveta, chceli by sme túto parádu zorganizovať ešte v auguste. Tradície sú krásne, ale čo sa týka svadby, nepríde nám táto udalosť ako najrozumnejší spôsob utrácania peňazí. Netúžim po prečačkaných princeznovských šatách a ani po vyzdobenom kostole plnom „cudzích“ ľudí. Preto by sme ju chceli neštandardnejšiu – v prírode, v teniskách a hoci aj v utorok. Celý náš vzťah je absolútna pohodička, tak prečo by sme si ju nemohli preniesť aj do svadby a spraviť si ju tak „po našom“?! Veď tento deň má byť predsa o nás troch.


Petra je v 17. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist