Petra v 27. tt: Kliešťofobička s kliešťom

TEHUĽKA LIVE! PETRA Náš malý karfiol sa tento týždeň mrvil viac ako doposiaľ, alebo len čím ďalej tým viac pociťujem jeho pohyby. Zrejme sa rád naťahuje, lebo v jednu chvíľu dokáže kopnúť na jednej a zároveň na najvzdialenejšej opačnej strane môjho brucha.

 Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Už som raz pocítila aj nejaké iné, veľmi pravidelné a jemné kopkanie. Dočítala som sa, že môže ísť o to, že náš syn sa napil viac plodovej vody a dostal štikútku. Tak to je úplne najrozkošnejšie, čo som zatiaľ počula, náš malý štikútko.

Tento týždeň som zažila asi najväčší stres. Len tak si ležím a hladkám si bruško a zrazu si na ňom všimnem niečo malilinké, čo som si hneď označila ako malinkú odlupujúcu sa chrastu. Tak som ju chcela odškrabnúť, našťastie som to spravila tak, že som z oboch strán priložila nechty a pomaly vytiahla. Po jej odstránení som skoro odpadla. Bol to kliešť! Mňa, známu kliešťofobičku, ktorá kliešte vidí úplne všade, musí táto malá potvora napadnúť práve v tehotenstve a akoby nestačilo, ešte rovno na bruško! Regulárne sa mi chcelo od strachu plakať.

O dve hodiny som mala ísť na vlak na ďalšiu z pracovných porád vzdialených viac než 4 hodiny cesty. Okamžite som volala svojej gynekologičke. Raz, dvakrát, trikrát… no nezdvihla. Keďže kliešť bol asi najmenší, akého som kedy videla, mohol mať tak 1-2 milimetre, všetci ma upokojovali, že sa ešte nestihol poriadne prisať a keď tam bol menej ako 24 hodín, tak že boreliózu preniesť nemohol. Okej…

Na poradu som musela ísť, 4 dni som tak strávila v Česku a moja doktorka sa stále neozývala. Po návrate som jej opäť skúsila zavolať. Beznádejne. Už som jej v hlave dala rôzne prívlastky, keď tu zrazu volajú späť. Hurá! Asi si všimli, že ich tehotná pacientka zrejme niečo potrebuje. Úplne flegmaticky mi sestrička oznámila, že sa mám objednať na odbery u svojej všeobecnej doktorky, a rozlúčila sa.

Čítajte tiež:

Po zložení som si začala nadávať, ako to, že mi také jednoduché riešenie nenapadlo. Hlupaňa. Odôvodnila som si to tým, že keby som nebola tehotná, tak to už vôbec neriešim, pretože mi po kliešťovi neostalo ani začervenanie. A keďže som tehotná, chodím na gynekológiu, kde si za každý trimester ešte musím platiť a berú mi tam krv zakaždým, asi som predpokladala, že takéto vyšetrenie patrí tiež k starostlivosti.

No nič, volala som teda svojej obvodnej lekárke. Nedvíhala… Na nete som, chvalabohu, našla informáciu, že je na dovolenke a kto ju zastupuje. Zavolala som teda tejto zastupujúcej lekárke. Jej sestrička, chvála jej, prejavila súcit a okamžite zmenila tón hlasu, keď som jej povedala, o čo ide. Objednala ma na najskorší možný termín na odber krvi – o 3 dni, mám prísť dokonca ešte 15 minút pred jej oficiálnymi ordinačnými hodinami. Konečne niekto ochotný! Verím, že sa malému nič nestane a ten zapraskaný kliešť ma prišiel len vystrašiť, no ako hovorím, istota je guľomet.

Známi sa ma stále pýtajú, či sa mi nejako zmenili chute. Zatiaľ si ozaj nie som ničoho takého vedomá. Musela som však z jedálnička vyradiť papriku, napriek tomu, že som bývala veľký paprikožrút. Začala som si totiž všímať, že ma páli záha výhradne vtedy, keď zjem práve ju. Tak teda čau paprika.

Budúci týždeň idem do poradne, tak som veľmi zvedavá, ako sa malý tentoraz bude tváriť.


Petra je v 27. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist