Petra v 32. tt: Vyšší pulz

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň 32. Náš syn, tentoraz veľký ako čínska kapusta, dáva o sebe vedieť čoraz častejšie. Už sa do bruška až tak nepomestí, a tak si vytvára priestor. Najmä vtedy, keď počuje svojho tatina, sa z neho stáva riadny bitkár. V tomto čase je už otočený hlavičkou dolu, čo je dobré a mal by v tejto polohe ostať až do pôrodu, keďže práve hlavičkou si spraví cestu von, za nami.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Ako sa bruško zväčšuje, rastú aj nároky na energiu, ktorú musím zo seba vydať aj pri tých najjednoduchších úkonoch. Obúvanie tenisiek už ozaj nie je to, čo bývalo. Zadýcham sa aj pri rýchlejšej chôdzi, pri stúpaní po schodoch, prosto pri čomkoľvek. Môj pulz sa mi tiež zvýšil. Vraj je to však v tehotenstve normálne, keďže moje srdce musí pumpovať viac krvi a držať pri živote dve bytosti. Snažím sa preto sústrediť na dýchanie, aby som pôrod zvládla v poriadku.

No a tieto horúčavy mi tiež k pohode nepridávajú. Ťažký vzduch, vysoké teploty a mne sa nechce ani vytiahnuť päty z domu. Už aby prišla krásna jeseň alebo ochladenie. Hneď by som šla na prechádzku jesenným, sychravým a zahmleným počasím.

Jednu výhodu to však stále má, a to tú, že som si doposiaľ nemusela kúpiť žiadne tehotenské oblečenie. Celé leto prežívam na šatách a sukniach, ktoré som nosila ešte za „netehotenstva“. Keďže sa však zväčšujem čoraz viac, mám taký dojem, že onedlho budem musieť zavítať na rýchly nákup. Nechystám sa však do tehotenského oddelenia. Radšej si nakúpim v obyčajnom oddelení väčšie (ak nie najväčšie) číslo a mám ušetrené. Ozaj som si všimla, že všetko, čo sa nazýva „svadobné“ či „tehotenské“ má minimálne stopercentný príplatok oproti normálnym, takmer identickým veciam. Či už hovoríme o kytici, torte alebo oblečení.

Čítajte tiež:

Tento týždeň má byť môj posledný pracovný, pred odchodom na rodičovskú dovolenku. Preto si ešte so svojím tímom dávam rozlúčkovú poradu, nech sa rozlúčime, ako sa patrí. Budú mi veľmi chýbať, ale mám istotu, že po mojom odchode ostane tím v dobrých rukách mojej nástupkyne. No je to veľmi zvláštny pocit. Čosi, čo mi zas potvrdzuje, že sa niečo deje. Že prichádza obrovská zmena. No už sa neviem dočkať, ako tú „zmenu“ budem držať prvýkrát v náručí.


Petra je v 32. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Viac o téme: bruškopôrodvývoj

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist