Petra v 35. tt: Vitaj, posledný mesiac!

TEHUĽKA LIVE! PETRA Vitaj, deviaty mesiac! To už znie tak ozajstne, však? Tak nám už začal posledný mesiac tehotenstva. No toto… Veď pred chvíľkou som si kupovala tehotenský test a dnes je náš poklad veľký približne ako medový melón.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Ako som si minulý týždeň sľúbila, že tento týždeň si dám dokopy tašku do pôrodnice. Vec sa má tak… Už mám nejaké veci pripravené, ale v taške ešte nie. Fakticky, naozaj, stopro to už napravím. Aj keď sa hovorí, že čo môžeš urobiť dnes, neodkladaj na zajtra, predsa len to na zajtra odkladám. Dobrou správou je, že 2 nočné (nesexi) košele som si zohnala. Podstatné je, že majú vpredu gombičky, aby som to pri dojčení mala uľahčené.

Ďalej mám pripravené dojčenské podprsenky, vložky do podprsenky a v zdravotníckych potrebách som si kúpila pôrodnícke vložky, inkontinenčné podložky a malé gázy na utieranie pupčeka malému. Ostatné veci do pôrodnice nájdem aj doma, takže to už len dám na kopu a šup do tašky. Župan, šľapky, pohár, príbor, uteráky, hygienické potreby…

Zoznam vecí som vygúglila všade rôzny, no čo určite nemôžem zabudnúť, je tehotenská knižka (ktorú mám ako každá správna budúca mamička stále pri sebe), doklady a originál sobášneho listu. A peniaze… Prítomnosť otecka pri pôrode totiž niečo stojí, na odporúčanie známych si mám priplatiť i nadštandardnú izbu – aby som nemala záchod a sprchu spoločnú s celou chodbou a stále neviem, čo s epidurálkou, takže pre istotu si prichystám peniaze i na ňu.

Často dostávam otázky typu: „Už ti je dlho, že?!“ „Vládzeš ešte?“ „Bojíš sa pôrodu?“ No a odpovedám: „Nie.“ „Áno.“ „Nie.“ Ozaj mi zatiaľ nepríde, že by som bola tehotná nejako dlho. Bruško je väčšie, malý kope silnejšie, ale i napriek únave si stále užívam chvíle s ním. Som však veľmi zvedavá, čo budem hovoriť o týždeň…

Čítajte tiež:

Pôrodu sa nebojím. Zatiaľ. Veď hneď po ňom budeme mať nášho syna v náručí! Čo je väčšou motiváciou?! Lenže… Uvedomujem si, že aj táto moja vizualizácia „v pohode pôrodu“ sa môže naštrbiť hneď prvou návštevou poradne v nemocnici. To prostredie iste robí svoje. Verím však, že sa mi podarí udržať myseľ v pohode, lebo vraj čím je mamička nervóznejšia, tým ťažší pôrod má. Ako si tak občas čítam na nete, všade naďabím na „poslíčkov“. Vraj predzvesť tých pravých kontrakcií. Že vraj žena rozozná, keď prídu, tak dúfam, že nebudem výnimkou. Som na to dosť zvedavá. A keďže nám už beží posledný mesiac, hovoríme si, že TO už môže prísť ozaj kedykoľvek. Napriek tomu, že som čítala, že prvorodičky väčšinou prenášajú, poznám ženy, ktoré porodili skôr. Hold, každé tehotenstvo je iné. Som zvedavá dokedy bude trvať to „naše“.


Petra je v 35. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist