Petra v 16. tt: Zásnuby

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň s poradovým číslom 16 ubehol znovu ako voda, napriek tomu, že sa toho dialo naozaj mnoho. Skúška v škole, trojdňová pracovná porada na druhej strane republiky, končiace sa majstrovstvá sveta v hokeji… a zásnuby!

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Už keď som začala chodiť s otcom môjho bábätka, tušila som, že je ten pravý. Keďže sa nám tento rok pošťastilo z lásky stvoriť lásku, už sme o tom nepochybovali ani jeden, no napriek tomu sme pri otázkach o svadbe vždy len vyvrátili oči, reku raz to príde, veď teraz máme iné starosti.

No tento týždeň odpoveď na podobnú otázku značne pozmenil, keďže máme zrazu iný status  sme zasnúbení! Zo sociologického a demografického hľadiska týmto rozhodnutím bojujeme za nižší počet detí narodených mimo manželstva, predsa len, táto krivka je neustále v „červených číslach“. (Túto vetu určite použijem aj na štátniciach, nech profákov obmäkčím, muhaha).

Stále sa mi však tomu nechce veriť. Pozerám tak na svoju ľavú ruku a len čumím a nechápem. Dokonca vďaka tehotenským vitamínom moje nechty nikdy neboli pevnejšie a dlhšie. Mám teraz jednoducho ruku stvorenú na nosenie snubného prsteňa. A mala by som okamžite začať nacvičovať nový podpis, nech keď bude naše bábätko školopovinné, dá mu poriadne zabrať, kým si sfalšuje ospravedlnenku. To je mi ale rok!

Práca: Keďže naše pracovné porady sa vo večerných hodinách nesú v duchu tímbildingu, predstierať, že som autom, mi tentoraz, samozrejme, neprejde. No už bolo načase oznámiť túto novinku môjmu tímu. A tak sa aj stalo. Baby boli skvelé, tešia sa spolu s nami a hneď sa spustila tipovačka pohlavia. Skóre je zatiaľ 9:8, vo vedení je dievčatko, ale chlapček rýchlo rozdiel doťahuje, tak uvidíme, kto bude mať napokon pravdu.

Čítajte tiež:

Zdravie: Zo zdravotného hľadiska tento týždeň nemám moc noviniek či postrehov. Pri zmene počasia ma bolí hlava  častejšie ako pred tehotenstvom. A všetci sa ma pýtajú, ako sa mi zmenili chute, čo rada jem a čo nie, či toho jem oveľa viac a podobne. Nooo, ehmmm… nijako, žiadna zmena. Som ja vôbec tehotná?

Škola: Každotýždenné sedenie v škole sa mi už, našťastie, skončilo. Ako som sa bála vynechať čo i len jednu prednášku na začiatku roka, že keby sa mi začali tehotenské nevoľnosti, aby som si mohla dovoliť vymeškať niektoré hodiny. Keďže nevoľnosti sa neobjavili, ja som sa objavila na každej jednej prednáške. A už mám toho veru dosť. Ostáva mi posledná skúška, ktorú mám budúci týždeň, a následne štátnice  koncom júna. Už teraz sa trošku obávam toho, ako sa ja, zasnúbená, tehotná, milovaná a milujúca žena dokopem k učeniu. Verte či nie, je to dosť výzva.


Petra je v 16. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Viac o téme: bábätkovývojžena

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist