Petra v 11. tt: Už vyzerá ako človek!

TEHUĽKA LIVE! PETRA Tento týždeň som bola u doktorky, pozrieť, ako sa má naše maličké. O tom, že už nie je také maličké, nás okamžite presvedčilo. Vidieť jeho hlavičku, telíčko, dve nožičky a dve ručičky. Je také krásne, ono už vyzerá ako človek! Akoby vedelo, že sa naň budeme dívať a pekne sa nastajlovalo do pozície, aby sme všetko videli. Dokonca sa pred nami aj pohmýrilo!

dan_vojtech_photo-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Okrem toho nám ultrazvuk ukázal, že nie som v 10. týždni, ako sme si s doktorkou podľa veľkosti bábätka na poslednej kontrole mysleli, ale už v 11. týždni!

Ešte na začiatku tehotenstva som totiž podľa dátumu poslednej menštruácie mala byť v 8. týždni, ale ultrazvuk ukazoval, že je bábätko o niečo menšie, teda že sme ho asi splodili neskôr, ako sme si mysleli. Tak som miesto v 8. bola len v 7. týždni tehotenstva. Táto kontrola však ukázala, že maličké sa s nami asi len zahrávalo a už má parádne 4 centimetre, teda som regulárne v 11. týždni.

Doktorka sa ma ešte spýtala, či ma niečo trápi. Jediné, čo som jej spomenula, bolo jemné pichanie v podbrušku, ale mala som pravdu, je to len prejav zväčšujúcej sa maternice, aby sa tam bábätko pomestilo. Ďalej je to únava, no nie som však unavená nonstop, ale potrebujem viac oddychu ako predtým, čo je normálne. Prsia mám čoraz väčšie, takže aj tie ma občas pobolievajú. Čo ma teší je, že sa zatiaľ neobjavili žiadne tehotenské nevoľnosti, hlavu v mise som tiež ešte nemala, tak pomaly začínam dúfať, že som jedna z tých šťastných, ktoré ranné nevoľnosti nepoznajú.

Občas večer mi je síce trochu „blbo“, ale nič také, ako je stvárnené v každom filme, kde protagonistka zistí, že je tehotná. Nechcem to však zakríknuť, takže klop-klop-klop. Sestrička mi ešte vzala 4 ampulky krvi, aby mali na papieri potvrdenú krvnú skupinu, či náhodou nemám toxoplazmózu, či mám dosť železa a či je celkovo moje vnútorné prostredie vhodné pre bábätko. O 10 dní mám ísť do poradne, tak som zvedavá na výsledky.

Čítajte tiež:

Jedálny lístok: Tehotenské chute sa u mňa zatiaľ prejavili tak, že konečne zjem polievku. Doposiaľ som nebola veľký fanda tohto jedla, teraz si však nielenže uvedomujem, že polievky sú pre bábätko i mňa prospešné, ale mi aj chutia! Okrem polievok je vraj avokádo veľmi dobré pre bábätko, a tak som skúsila. Urobila som si parádnu nátierku s množstvom cesnaku, že som avokádo samotné ani necítila. A tak sa mi podarilo si ho tak znechutiť, že teraz už len pri pomyslení na avokádo je mi zle.

Celkovo sa snažím jesť viac ovocia a zeleniny, takže sa v mojom jedálnom lístku častejšie objavujú jahody, jablká či špenát, ale priznám sa, doprajem si aj čokoládu či inú nezdravú dobrôtku. Keďže si však každý deň dávam multivitamín pre tehotné, neobávam sa, že by bábätko nemalo dostatok všetkého, čo potrebuje. Už sa teším na ďalšiu poradňu, keď ho znovu uvidím.


Petra je v 11. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist