Petra v 24. tt: Ďalšie vyšetrenia

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň s poradovým číslom 24. Náš synček vraj pripomína veľkosťou kukuricu. Mňam.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Tento týždeň som bola opäť, po mesiaci, v poradni. Klasicky sa vyšetrenie začalo kontrolou moču. Následne mi sestrička vzala ďalšiu ampulku krvi, tentoraz na celkový krvný obraz a či mám dostatok železa. Vždy som mala v tele menej železa, takže očakávam informáciu, že si mám začať železo dopĺňať nejakými tabletkami. Sestrička ma však upokojila, že asi len 3 zo všetkých tehotných, ktoré k nim chodia, si hladinu železa vedia ustrážiť, inak si ho všetky ostatné dopĺňajú umelo. Tak okej.

Potom sme sa šli pozrieť, ako sa malému v brušku darí. Krásne si tam lebedil, sedel si na pätičkách a zas sa pekne otočil, aby sme ho dobre videli. Prvýkrát sa prišiel na ultrazvuk pozrieť aj hrdý otecko. Myslím, že to bol pre neho silný zážitok, veď konečne svojho syna videl aj v pohybe a inak ako na fotke. Náš malý už meria cca 25 centimetrov a váži 729 gramov. Bude to chlap ako hora.

Ako posledné mi dala sestrička recept, ktorý si mám vybrať a mám tak do troch týždňov skočiť na glukózový test, či náhodou netrpím tehotenskou cukrovkou. Okrem toho sa mám do piatich týždňov objednať aj na EKG. Všetky tieto vyšetrenia sú vraj štandardné a robia sa kvôli pôrodu. Budem sa snažiť mať ich všetky čo najskôr z krku.

Čítajte tiež:

Moja váha sa tento mesiac celkom zvýšila, takže si odteraz fakt začnem dávať pozor na to, čo jem. Keď napríklad kvôli práci šoférujem na dlhé trate, rýchlejšie som vyčerpaná, a tak si na pumpe kúpim každú hlúposť pod zub, len aby som sa nejako prebrala. Človek by povedal, že keď som furt niekde rozlietaná, budem chudnúť. Opak je pravdou. Tento nepravidelný režim mi neprospieva. Oficiálne si teda hovorím stop.

Budúci týždeň ideme na našu prvú rodinnú dovolenku. Aj keď je malý ešte len v brušku, už to tak berieme. Rozhodli sme sa zbytočne nedráždiť a letenky, ktoré sme mali už od januára, sme vrátili. Za našu tohtoročnú dovolenkovú destináciu sme napokon zvolili Slovensko a pôjdeme sa nadýchať čerstvého vzduchu do Vysokých Tatier a odtiaľ sa trochu slniť do Štúrova. Už sa nevieme dočkať.


Petra je v 24. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist