Petra v 38. tt: Už sedíme v „čakárni“

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň číslo tridsaťosem a náš syn by mal byť už veľký približne ako stonka rebarbory.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Ostatné dni mám pocit, akoby som bola v čakárni. Denne mi viackrát napadne, že čo ak to príde práve teraz? No nič, falošný poplach… A teraz? Toto sú tie kontrakcie? Stále nič… asi už len vymýšľam. Nejde o to, že by som sa cítila zle a chcela to už mať za sebou, to vôbec. Len keď je človek zvyknutý na to, že presne vie kedy, kde má byť a má svoj kalendár plný minimálne na mesiac vopred, potom je čakanie na prirodzený pôrod z tohto pohľadu stresujúce. Absolútne netušíš, kedy to máš čakať.

Tento týždeň som bola v nemocničnej poradni. Najprv mi sestrička, ktorá hádam stokrát zopakovala, že je tam dnes sama a nestíha, odmerala tlak a skontrolovala prinesený moč. Potom ma zas poslala von a čakali sme na doktora. Po 45-minútovom čakaní prišiel a hneď volali po dve mamičky – jedna čaká v prezliekarni, druhá ide dnu. Prvá mamička tam bola asi 4 minúty a tento trend si doktor udržal, takže aj keď som šla na rad až siedma, bola som vnútri ani nie po polhodine. Doktor sa ma spýtal, ako sa mám, hovorím, že dobre. Skontroloval krček a povedal: „Môžete sa obliecť“. Tak sa pýtam, reku čo zistil? Rodím? Tak sa len pousmial, akoby bola konverzácia so mnou nadštandard vyšetrenia, a vraví, že ešte nie, že sa vidíme o týždeň, keď mi spravia opäť aj monitor. Čisté 3 minúty. Dovidenia.

Prešla som sa po nemocnici až k ambulancii anestéziológa, kde vraj nikdy nebývajú rady. No opak bol pravdou. Plná chodba ľudí, tak sa pýtam, či všetci idú na 152. Všetci súhlasne prikývli. Tak so smiechom vravím „tak dovi“. Rozhodla som sa teda, že na epidurálku kašlem. Uvidím, či to budem onedlho ľutovať, no ja verím, že pôrod prebehne hladko aj bez nej.

Čítajte tiež:

Menší problém, ktorý ma v tehotenstve už dlhšie sprevádza, je pálenie záhy. To sa vraj väčšinou vyskytuje na začiatku tehotenstva, no nie je výnimkou ani v jeho posledných týždňoch. Že vraj hneď po pôrode na túto nepríjemnosť žena zabudne, tak som na to zvedavá.

Okrem toho som tento týždeň mala jeden blbý deň. Cítila som bolesť v podbrušku, bola som fakt extrémne bez nálady a malý v brušku asi tiež, lebo sa hýbal menej ako zvyčajne. To mi k optimizmu nepridalo, a tak celý jedeň deň stál za prd, no našťastie na druhý deň už bolo všetko v poriadku. Bruško mám ešte stále vysoko, tak zatiaľ žiadne vonkajšie znaky nenasvedčujú tomu, že by som mala už rodiť. Moje telo je však pripravené, aspoň čo sa týka tvorby mlieka. Raz za čas totiž výjde na povrch pár kvapiek kolostra, tak verím, že je to dobrý znak toho, že budem mať dostatok mlieka pre malého.


Petra je v 38. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist