Petra v 34. tt: Vyberáme pôrodnicu

TEHUĽKA LIVE! PETRA Na rad prišiel 34. týždeň tehotenstva. Nasledujúce tri týždne by mal náš syn svojou veľkosťou pripomínať melóny. V tento týždeň je to melón gália. Ani som netušila, koľko druhov melónov existuje.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Počas tohto týždňa som bola opäť v poradni. Prebehla úplná klasika, a to kontrola moču, tlaku, váhy a následne sme sa pozreli, ako sa má maličký v brušku. Aktuálne váži neuveriteľných 2 450 gramov. To už je normálne veľké bábo. Srdiečko mu bije pekne, doktorka pomerala bruško, hlavičku a ostatné. Vraj je všetko v poriadku. Fotku na pamiatku sa nám ani tentoraz nepodarilo spraviť, ale už ma to ozaj neprekvapuje. Ručičkou si stále zakrýva tváričku. No veď ho onedlho uvidíme naživo.

Z výsledkov krvi mi vyšlo, že mám stále železo na vhodnej úrovni, ale vraj sa už pomaly jeho hodnota znižuje. Keďže je v tomto období železo pre bábätko i pre mňa dôležité, odporučili mi dopĺňať si ho. A tak som požiadala o recept. Sestričky na mňa nechápavo pozreli, že „veď berte ďalej to, čo máte!“ A už po tretíkrát som im musela pripomenúť, že žiadne železo mi doposiaľ nepredpísali… Ich záujem o pacientky je zrejme len hraný, o čom ma neustále presviedčajú opakujúcimi sa otázkami. Už sa však nad tým len pousmejem. O 2 týždne mi budú brať krv opäť, tak som zvedavá, ako na tom bude moje železo.

Prvé, čo sa ma doktorka spýtala, je, že kde budem rodiť. Nie som jedna z tých mamičiek, ktoré majú presný plán odvtedy, keď na teste zbadali dve paličky. Moju štandardnú odpoveď „dúfam, že nie v aute“, ktorú používam, keď sa ma to spýta nejaký „nedoktor“, som si tentoraz odpustila. Moja odpoveď, že „tam, kam to budem mať bližšie, keď to na mňa príde a do úvahy pripadajú dve najväčšie bratislavské pôrodnice“, ju neuspokojila.

Čítajte tiež:

Vraj si musím určite vybrať a dá mi na to ešte 2 týždne, keď budem môcť prísť ešte k nej, ale potom už musím chodiť do nemocničnej poradne. Okej… Tak „teď babo raď“.
Príchod malého sa už stáva čoraz reálnejším, a preto si vravím, že by som si mala zbaliť tašku do pôrodnice. Ubehne týždeň a vravím si to opäť. No a tak si túto úlohu prekladám až na ten ďalší týždeň. Teraz to už však ozaj spravím!

Inak sa mám celkom fajn. Krátke prechádzky ešte zvládam, aj keď väčšinou počas nich pátram po toaletách. Občas mám ráno napuchnuté prsty na rukách, tak to v najbližšej poradni spomeniem, veď sa ma na opuchy pýtajú od začiatku. A malý dokáže už dávať také „šlehy“, že ho len prosím, aby zaspinkal. Už sa na neho tak teším, že sa mi premieta aj do snov. Vtedy si vravím, že sa takto so mnou spája. Som si teda úplne istá, že aj on sa nás už nevie dočkať. 


Petra je v 34. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist