Petra v 12. tt: Som Tehotná. Petra Tehotná

TEHUĽKA LIVE! PETRA Tento týždeň mi ubehol extrémne rýchlo. Termín odovzdania diplomovky sa nezadržateľne blíži, no písať v tomto stave očakávania je náročné…

Moje sústredenie ide neustále bokom. Na chvíľku sa zamyslím a už sa vidím s diplomom (niekde zapatrošeným v skrini), je letný deň, už mám pekné bruško, dlhé letné šaty z príjemného materiálu, na hlave mám klobúk a sedím niekde v prírode s knižkou v ruke… Potom precitnem a zrazu som opäť v izbe pri počítači a so smútkom zisťujem, že mi ešte tretina diplomovky chýba. Už sa neviem dočkať toho dňa po štátniciach, ale nepochybujem o tom, že mi raz tieto študentské časy budú chýbať.

Koncom týždňa som bola u doktorky. Výsledky z krvi ukázali môj perfektný krvný obraz, toxoplazmózou našťastie netrpím a moč mám tiež v poriadku. Sestrička mi vzala ďalšiu ampulku krvi na testy možnosti vrodených vývojových chýb u bábätka. Po tom istom pátrala aj pani doktorka ultrazvukom. Vyšetrenie dopadlo dobre, všetko vyzerá v poriadku, aj keď stopercentný výsledok človek nebude mať nikdy. Bábätko je vraj veľmi pokojné a tentoraz nám ukázalo všetky pršteky na ručičkách, takže má poctivo spočítaných 10 kusov. A keď sa pani doktorka pokúšala ešte namerať posledný údaj, bábätko sa začalo predvádzať a naťahovať, takže nám už nič nedovolilo. Doktorka skúsila aj ultrazvuk cez brucho, ale napriek tomu, že nemám miesto brucha pneumatiku, nič nevidno. Vraj mám asi pevnejšie tkanivo, čo je možné, lebo brucho je jediná časť môjho tela, ktorá sa aj občasným športom dala udržiavať vo forme. Uvidíme, možno nabudúce to už pôjde.

Čítajte tiež: 

Stále som dosť unavená. Ostatné dva dni ma k tomu aj veľmi bolí hlava. Rozbolí ma z toho celé telo a nevládzem nič, len ležať. Už len dúfam, že má Iľko pravdu a onedlho spŕchne. O 21 dní mám ísť na ďalšie odbery a následne do poradne. Btw, poradňa. Som jediná, ktorá si myslela, že poradňa vyzerá nasledovne: stretne sa cca 10 budúcich mamičiek a v debate koordinovanej pani doktorkou si odovzdávajú navzájom svoje skúsenosti, rady, zážitky, tipy, rozprávajú sa čo už majú nakúpené pre bábätko, kde sú najlepšie ceny a podobne? Bola som dosť smutná, keď som zistila, že to len prídem, odvážia ma, zmerajú mi tlak, ocikám paličku a finito. No ale už som dostala aj svoj tehotenský preukaz! Tiež vyzerá inak, ako si ja pod pojmom „preukaz“ predstavujem. Myslela som si, že sa ním budem môcť pýšiť a predstavovať sa ním podobne ako Bond. Asi takto: „Som Tehotná. Petra Tehotná“ a následne ho opäť schovám do vnútorného vrecka. Ale nie… je to len taký malý zošit, no zato so všetkými dôležitými údajmi!


Petra je v 12. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist