Petra v 19. tt: On ma kopol!

TEHUĽKA LIVE! PETRA Náš synček je vraj v tomto týždni veľký ako mango. A keďže mango je už dosť veľké ovocie, dalo sa očakávať, že malý už bude natoľko silný, aby som jeho pohyby ucítila. A tak sa aj stalo! Konečne! Je to dosť zaujímavý pocit…

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


Najprv som si myslela, že sa mi naozaj len hýbu črevá, tak som tomu neprikladala až takú dôležitosť. No a o pár dní som to už cítila, podľa mňa, celkom zreteľne. Večer som si šla ľahnúť a ako som sa uložila, nohy vyložila a vydýchla, vtom ma malý dvakrát kopol. Úplne ma to prebralo a čakala som, či sa to bude opakovať. O chvíľu ma kopol aj kúsok ďalej, takže môžem predpokladať, že ma kope a dokonca aj boxuje. Je to veľká zábava, hneď si predstavujem, čo tam asi robí, ako sa naťahuje, či to bola ruka, noha… Odteraz to musím starostlivo sledovať, aby som vedela, či pohyby pretrvávajú.

Postupom času si vlastne uvedomujem, že jedným zo znakov tehotenstva je u mňa aj akné, ktoré som pred tehotenstvom na chrbte či dekolte nemala v takej miere. Objavia sa aj na tvári či krku, ale čo už narobím… Doposiaľ som si vravela OK, veď sú to normálne hormonálne zmeny. Až kým sa ma kolegyňa spýtala, že čo som zjedla, že som taká vyhádzaná! (Btw, poznám aj vyhádzanejších netehotných ľudí.) No… nádych, výdych… odpovedala som jej, že som zjedla malého. Čo narobím… niektoré ženy ešte nemali možnosť okúsiť, že tehotenstvo neznamená len pekné sprievodné javy ako superveľké prsia, pevné nechty a krásne guľaté hebučké bruško. No to vôbec.

Všetci sa ma stále pýtajú na špeciálne tehotenské chute. Tie sa zatiaľ veľmi neobjavili, ale v pohode zjem pol melóna na posedenie a potom si dám ešte niečo slanšie, nech nie som presladená. V čom si píšem mínusku, je pitný režim, ktorý sa snažím dodržiavať, čo to dá, ale niekedy nie som práve vzorná. Na tom musím proste popracovať.

Čítajte tiež:

Keďže nás malý už počuje a ja som sľúbila, že nebudem nadávať, po prvom zápase Slovenska na Euro 2016 s kolektívnym fandením končím. Čo tí rozhodcovia stvárali, nemá obdobu, takže budem veľmi rada, ak tých 90 minút malý spal, mal prsty v uškách alebo čo. Odteraz budem sledovať sama v izbe a keď ma to bude nervovať tak ako predchádzajúci zápas, radšej ho oželiem.

A škola: o 9 dní mám štátnice. Začala som si zvýrazňovať poznámky, mám ich celé prvýkrát prečítané a už sa to „len“ naučiť. Taaaak sa mi do toho nechce, ale zvládneme! Veď sme na to dvaja.


Petra je v 19. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist