Petra v 13. tt: Bolesť brucha

TEHUĽKA LIVE! PETRA Trinásty týždeň bol asi ako taká malá ukážka toho, čím všetkým som si nemusela prejsť v začiatkoch svojho tehotenstva. Akoby si moje telo povedalo: „No, moja milá, vytešovala si sa, chválila si sa, že ti nič nebolo, tak tu máš!“

petra_ticha_-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Niežeby som pociťovala takú tú klasickú rannú nevoľnosť, väčšinou skôr večernú. Moje brucho ešte ani nevykazuje viditeľné známky tehotenstva, zato mi dá občas poriadne zabrať. Pobolieva ma, ale nie vždy tak, že bábätko rastie a maternica sa zväčšuje, ale skôr tak, akoby som mala problémy s trávením. Musím povedať, že je to vcelku nepríjemný pocit nadúvania a pobolievania. A tak bruško hladkám, chúlim sa do klbka a skúšam aspoň vypiť čo-to sýtené, nech sa mi trošku uľaví.

Okrem toho ma začala páliť záha. Ako som sa dočítala, je to v podstate tiež jeden zo sprievodných javov tehotenstva. Na moje veľké šťastie sa mi to zatiaľ prihodilo len zo dva razy, mám však taký dojem, že mi táto nepríjemnosť ešte nedala definitívne zbohom.

Dnes som sa dokonca zobudila s bolesťou hrdla, so zapchatým nosom, celkovo s takými boľavými dutinami. Neskôr počas dňa som dokonca cítila také napínanie, akoby som predsa len tú hlavu v mise konečne mala mať. Našťastie som to rozchodila, no aj tak mi dnes celý deň veru nebolo do spevu. Keďže v tehotenstve lieky brať nechcem, snažila som sa dať dokopy čajom s medom, ležaním, oddychovaním a vsugeruvávaním si, že to prejde a že to je len únava z celého týždňa stráveného v škole, nad diplomovkou a v práci. Večer aspoň hrdlu skúsim pomôcť kloktaním slanej vody.

Čítajte tiež:

Tento týždeň som mala šancu sa v súkromí porozprávať so svojou priamou nadriadenou a s kolegom z oddelenia, ktorí vzali správu o mojom tehotenstve ešte krajšie, ako som dúfala. Okamžite sa na mňa začali pozerať úplne inak a pýtať sa milión otázok, čo ma teda dosť bavilo, keďže som ešte nemala šancu si na to zvyknúť. Asi práve preto, že o bábätku vie len veľmi malý okruh ľudí, si ešte až tak veľmi tehotenstvo neuvedomujem. Čím viac sa bude táto správa šíriť a bruško bude rásť, tým viac zrejme budem veriť tomu, že o pár mesiacov budem mamička.

S priateľom sa na bábätko už tak veľmi tešíme! Ten pocit, keď pri sebe ležíme, hladká mi bruško a rozpráva sa „s ním“ alebo „s ňou“, je presne taký, po akom túži azda každá žena. Také to totálne šťastie – podpora rodiny, kamarátov, milujúci muž a stvorenie z čistej lásky „na ceste“.


Petra je v 13. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist