Petra v 31. tt: Už má takmer dve kilá

TEHUĽKA LIVE! PETRA Týždeň tridsaťjeden toho veľa nového nepriniesol. Keďže som si zrejme mylne nahovárala, že mám len alergiu a celé štyri dni som preležala v posteli. K obvodnej doktorke som nešla, pretože stále verím, že som len alergická a k tomu mierne nachladnutá. Nie div, veď kam prídem, tam facka od klimatizácie. A na toto fakt antibiotiká brať odmietam.

Foto: Lenka Valentová, www.fotolienka.sk


A tak som sa celý týždeň liečila cesnakom, citrónom, čajom a najmä oddychom. Už mi je lepšie, ale sople stále neodchádzajú. Tie sú podľa mňa spôsobené práve alergiou, a tak už len túžobne očakávam zajtrajšok, kedy by malo konečne po dlhom čase spŕchnuť a trošku ten peľ zneškodniť.

Náš syn je vraj práve veľký ako zväzok póru. Neviem, koľko taký zväzok póru váži, ale viem presne, koľko váži náš maličký. Už má 1 851 gramov! Rastie veru ako z vody. Za ostatné tri týždne pribral približne 600 gramov. Okrem daného poznatku som z tohtotýždňovej poradne odchádzala s dierkou v ruke po vpichu, keďže mi opäť brali krv, či už to železo náhodou nepotrebujem.

Ostatné merania vraj dopadli tiež dobre, doktorka sledovala celé telíčko nášho drobca, doslova od hlavy po päty. Fotku sme nezískali ani tentoraz, keďže bol malý tvárou otočený smerom k mojej chrbtici. Vravím… nerád sa fotí.

Čítajte tiež:

Na príchod nášho malého sme opäť o niečo viac pripravení. Skamošila som sa so žehličkou, a tak už máme plnú komodu ožehlených voňavučkých a čistých vecí. Nemyslím si, že je na to priskoro. Neviem si predstaviť, že by som to robila ešte s väčším bruškom, keď už takto ma nohy a chrbát začali pobolievať. Cez internet sme malému objednali aj súpravu fľaštičiek, ktoré sú s „protikolikovým“ systémom. Vraj majú v sebe taký zázrak, že malý nebude hltať toľko vzduchu a ak tým nepredídeme, tak aspoň zmenšíme bolesti jeho bruška. Aj tak verím, že budem mať dostatok mlieka a fľašky budeme používať až neskôr, ale je dobré ich pre istotu mať.

No a keď som začala rozmýšľať o tom, ako budem raz kočíkovať bábätko, predstavovala som si, že na kočíku budem mať také tie pripevnené rukavice, a tak sme objednali aj tie. Pomaly, ale iste máme teda výbavičku kompletnú. Už len zmontovať postieľku, čo spraví manžel, až keď sa malý narodí.


Petra je v 31. týždni tehotenstva. Chcete vedieť, čo sa v tomto týždni deje s vaším telom?

8_tyzden_tehotenstva.jpg


femibion_01_2014-1101x619.jpgPartnerom rubriky je: Femibion – väčšia istota pre mamičku, že bude mať dostatok aktívnej formy kyseliny listovej pre správny vývoj svojho bábätka. Prečo? Vďaka Metafolínu. Viac o doplnku stravy na www.femibion.sk

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist