Gravidjoga – aby sa vám lepšie dýchalo

Cvičenie jogy zabezpečuje telu pružnosť. Gravidjoga nie je výkonnostné cvičenie, napriek tomu vás naučí veľa užitočného. Súhrn cvikov upravených podľa možností a potrieb budúcich mamičiek sa stal veľmi populárnym.

Komunikácia medzi matkou a dieťaťom, hoci je ešte len v brušku, je komunikáciou neverbálnou, teda bez slov. Ide o vzájomnú interakciu prebiehajúcu na úrovni nervových vzruchov. A preto, čím je mamička pokojnejšia, tým pokojnejšie je aj dieťatko. A čím viac pokoja, tým odolnejší imunitný systém, a teda tým viac zdravia a pohody.

Čo ma naučí gravidjoga?

• Držať rastúce bruško a zafixovať si správne držanie tela.

• Zabezpečiť prevenciu tehotenskej zápchy, kŕčových žíl a bolestí bedrovej chrbtice.

• Vedome ovládať svaly panvového dna.

• Koncentrovať sa na správne dýchanie, a teda ovplyvniť svoju myseľ tak, aby zostala mamička pri pôrode pokojná a neprepadala panike.

• Účinne relaxovať. Úžitok z relaxácie sa dostaví aj počas pôrodu.

Sú to práve dýchacie techniky, ktoré z cvičenia jogy robia niečo výnimočné.

Gravidjogu môžete cvičiť počas celého tehotenstva. Cviky sú vybrané tak, aby ich mohli ženy cvičiť až do pôrodu. Keďže sa vo výbere cvikov a ich následnej realizácii môžete spoliehať výlučne len na lektora, mali by ste jeho výber starostlivo zvážiť. Kým začnete s cvičením, overte si jeho schopnosti. Opýtajte sa, kde absolvoval kurz, ako dlho už cvičí, či poskytuje školenia, atď.

Cvičiť by ste mali aspoň dvakrát týždenne. Pravidelnosť cvičenia je veľmi dôležitá, a to preto, že si takto telo zvyká na primeranú záťaž a aj po pôrode sa dostane rýchlejšie do pôvodnej kondície.

Možno sa vám bude zdať cvičenie zo začiatku priťažké, ale nebojte sa. Raz či dvakrát si jednotlivé pozície vyskúšate a potom si na ne zvyknete. Ženy, ktoré cvičia jogu pravidelne, ich už vnímajú výlučne len ako formu relaxu a odpočinku.

Hodina gravidjogy vás bude stáť od 100 do 150 Sk/3,31 do 4,97 €. Keďže sa počas tehotenstva odporúča cvičiť pravidelne, oplatí sa vám tak z finančného, ako aj zo zdravotného hľadiska zaobstarať si permanentku. Najprv si cvičenie zopárkrát vyskúšajte a potom sa rozhodnete, či je gravidjoga tým správnym cvičením, ktoré vás bude sprevádzať počas nasledujúcich deviatich mesiacov.

Kde si zacvičíme gravidjogu?

www.presporkovo.sk

www.studiomiracle.sk

22.3.2019 11:56| autor: Michaela Mazancová

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist