Tehuľka LIVE! Zuzka v 27. týždni: Mením sa na guľu

Záverom uplynulého týždňa som si mohla spokojne povedať: „Misia splnená.“ Dokončila som dlho rozrobené puzzle a navyše úspešne. Všetky časti padli na svoje miesto. No okrem skladania puzzle som neoddychovala len s vyloženými, no už aj parádne opuchnutými nohami, ale bola som napríklad aj na prednáške o pupočníkovej krvi.

Skladanie puzzle mi trvalo asi mesiac, ku koncu som už bola úplne bezradná, jednofarebná žltá plocha ma poriadne potrápila. Pred očami som videla občas len samé žlté časti…. No teraz si môžem s úsmevom povedať, že to trápenie stálo za to, veď posúďte sami.

Marek síce ocenil snahu, no úsmevom povedal, že môžem začať skladať ďalšie.


Puzzle je už hotové huráááá

Poriadok musí byť

Ďalšou dobrou správou okrem puzzle je, že v podstate máme upratané. Teraz sa už môžeme pomaly hrať s detskou izbou, kde treba ešte vymaľovať, spraviť parapetu, dvere na skrini a dolaďovať nejaké detaily. No na to máme ešte čas.

Tento týždeň som sa venovala úprave balkóna. Musím sa pochváliť, lebo doslova ožil. Dostal nové kvietky a nový sušiak na bielizeň. Mám dobrý pocit, ako máme teraz v byte pekne a čisto, kiežby to tak vydržalo aspoň dva roky.

Chute sa mi stále menia

O tretiu dobrú správu sa tento týždeň postaralo počasie. Bolo krásne slnečno a teplúčko. Využila som to na poobedné prechádzky ku Štrkovcu, kde som sa zložila na lavičku a niekedy aj na trávičku a oddychovala som pri nejakom časopise.

Pristihla som sa pri tom, že v poslednom čase viac sledujem mamičky s kočíkmi a samozrejme detičky. Už sa veľmi teším na nášho Marečka.
Cestou domov som si dopriala zmrzlinu, no len malý kopček, bielu čokoládu. Chute sa mi stále menia, teraz mám napríklad radšej sladšie ako kyslejšie.

Čítajte tiež:

Máme gazdinú
Odpočinok a spánok

Opuchnuté členky sú už tu…

Menej dobrou správou tohto týždňa je môj nový tehotenský príznak – všimla som si, že večer mávam mierne opuchnuté členky. Ponožky mi tak lemuje „pekný“ pásik. Čiže po prechádzke som si vyložila nohy a leňošila pri telke.

Ostatné tehuľkovské príznaky sú bez zmeny, teda až na jeden – prsia. Ich precitlivenosť sa stratila a tak častejšie úraduje Marek. Konečne sa s nimi môže pomaznať, je pri tom samozrejme spokojný :), no veď chlap…

Brucho rastie ako z vody

Bruško mi rastie pekne do priestoru, čo ma pomaly začína obťažovať pri pohybe. Niekedy sa veľmi derie von a vtedy ho mám napnuté, akoby mi šlo prasknúť. Utekám vtedy do kúpeľne a natieram si ho detským olejčekom, aby trošku povolilo.

Okrem bruška sa mi asi guľatí aj tvár. Známi, ktorí ma stretnú, hovoria, že som akási guľatejšia. No na tvár asi olejček nepomôže…

Možno sa mením na akúsi guľu. Guľatia sa mi členky, boky a zanedlho už neoblečiem ani nohavice, ktoré mi dali baby. Utešujem sa tým, že mám ešte riflové gate na traky a riflové šaty, takže ešte mám čo na seba…


Veľkonočný oddych

Veľkonočné sviatky sme tento rok s Marekom strávili doma. Väčšinou chodíme na návštevu do Bojne, kde sú teraz naši, no tento rok sme to vynechali a ja som sa šetrila.

Marek šiel aj cez sviatky pracovať do dielne, no našťastie len doobeda a poobede sa venoval mne. Ja som medzitým niečo ukuchtila a oddychovala.

V nedeľu sme boli pozrieť našu záhradku na Žabom majeri, opäť sme aj grilovali kuracie stehná. Mňaaam…Bolo to príjemné poobedie strávené vonku.

Prečítajte si tiež:

Pupočníková krv pomáha (nielen) deťom už 22 rokov
O prsiach, nevere a čokoláde
Mýty a povery o tehotenstve

Pupočníkova krv – áno alebo nie

Ako som vám spomínala, zašla som počas týždňa aj na zaujímavú prednášku o pupočníkovej krvi.

Prednášajúca nám povedala, čo a ako, kde a ako krv pomáha, a samozrejme aj koľko to stojí. Vysvetlila nám, že existuje verejný aj privátny register a je na nás ako sa rozhodneme. Ja som premýšľala, že by som svoju krv darovala do centrálneho registra, no nemôžem, lebo mám vrodenú poruchu bilirubínu, čo je kontraindikácia, a tak nie som vhodná do verejného registra.

Ostáva mi teda už len privátny, čiže odloženie krvi pre našu potrebu. Lacné to však nie je. S Marekom na tom práve nie sme práve finančne najlepšie, tak to asi necháme tak, no ešte sa rozhodnem. Odrádza ma v podstate len cena – 826 eur.

Aj keby som do toho nešla, čas na prednáške neľutujem, veľa vecí sa mi ozrejmilo. Dúfam, že aj vy ste príjemne sviatkovali, ja si idem opäť vyložiť nohy…

Vaša stále väčšia tehuľka Zuzka

V 27. týždni

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: nohy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist