Tehuľka LIVE! Zuzka v 13. týždni: Trápi ma nespavosť

Grganie, zápcha, bolesť podbruška, náladovosť, citlivosť…. K týmto všetkým príznakom tehotenstva pribudol ďalší, nie moc príjemný – nespavosť. S tým je potom spojená aj moja mrzutosť, nervozita a podráždenosť. Hovorím si, chudák Marek… Aj v jeho dobro preto dúfam, že táto novinka u mňa čoskoro prejde.

Všetko sa to začalo pred pár dňami, išli sme si klasicky ľahnúť spať, no nič, napriek snahe som nemohla zaspať a začala som sa prehadzovať zboka na bok. Na druhý a aj ďalší deň sa to opakovalo.

Ťahá sa to celý deň

Ako tak ležím pod perinou, začínam mať pocit, že mi je buď veľmi teplo, alebo sa naopak nemôžem zohriať. Potom som nervózna, z toho, že sa mi nedarí zaspať… No a tieto nočné trápenia sa ťahajú celý deň. Som veľmi unavená, spavá, nervózna a nič ma nebaví.

Veľmi by som si priala, aby som zase mohla spať ako predtým. Presnú príčinu nespavosti neviem, ak vôbec existuje, no dúfam, že to nebude trvať dlho a všetko sa vráti do normálu. A keďže som unavená, nič sa mi nechce robiť a ani tie základné veci – ako navariť, oprať, ktoré za mňa nikto iný nespraví.

To, že som nervózna musí znášať môj chlap. Ja si to aj uvedomujem, že sa chvejem od nervozity, vŕtam do neho a potom sa ako bonus – zdujem. No ale mám výhovorku, a Marek to chápe (teda zatiaľ) – na vine sú hormóny a tehotenstvo.


Do boja!

Čo sa týka ďalších „radostí“ tehotenstva, tak zápcha stále pokračuje. Snažím sa papať veľa ovocia a zeleniny, tiež piť (čo mi síce akosi nejde), a keď je múdre počasie, vyrazím na prechádzku.

No mojim črevám sa aj tak nechce. Na WC doslova bojujem, za úspech považujem pár „bobkov“ každý druhý deň.

Pocity – choďte preč!

Ako som už spomínala, hormóny so mnou lomcujú. Niekedy nemám chuť na nič, teda nič robiť. Súvisí to asi aj s tou únavou z nespavosti, no občas pociťujem, že som tu len tak, že som zbytočná a nič, ale vôbec nič sa mi nechce. Mám problém takmer so všetkým, veľmi preveľmi sa musím premáhať, aby som niečo spravila, a čo je horšie, nič ma nebaví. Ani čítať, pozerať film… Jednoducho nič.

Takáto som otrávená na tejto mojej PNKe a hovorím si, nech to už prejde. Na druhej strane si však vravím, že musím byť aj za tento stav vďačná. Veď moje problémy s krvácaním sa neopakujú a som v 13. týždni.

Okrem týchto negatívnych myšlienok, je jedna, ktorá ma teší. Rada sa pozerám, ako mi už pekne vidno bruško. Zdúva sa a chce ísť trošku von. Je to vidieť najmä, keď ležím na chrbte. Aspoň z niečoho mám radosť, je to príjemný pocit.

Držte palce nech sú tieto moje myšlienky ničoty a nálady z únavy a asi aj z ničnerobenia zároveň čo najskôr preč.

Vaša tehuľka Zuzka

Bábätko v 13. týždni tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist