Tehuľka LIVE! Zuzka v 20. týždni: Hormóny sa búria

Už viem, čo to znamená vojna hormónov. Nečakaný plač strieda smiech, zmeny nálad sú na dennom poriadku. No a to všetko si odnáša chudák môj Marek. Dospelo to dokonca až do tichej domácnosti, našťastie len nakrátko. Odreagovať by som sa chcela na nejakom cvičení pre tehuľky, zatiaľ po ňom len pátram…

Ako sme sa vracali z našej „dovolenky“ doma, nevynechali sme ani návštevy. Zastavili sme sa na pár slov v Mikuláši, kde sme šli pozrieť malú trojmesačnú Lauru.

Sled návštev

Počas návštevy som dostala pár skvelých kúskov do môjho tehotenského šatníka. „Zdedila“ som jedny tehotenské nohavice, ktoré kolujú medzi kamarátkami dookola. Veľmi ma potešili, lebo som sa do nich ešte pekne zmestila a teraz ich poctivo nosím. Po tejto návšteve nasledovala ďalšia.

Zastavili sme sa v Bystrici, kde sme šli kuknúť päťkilovú Ninku. Jej mamina Katka mi opäť dala pár ďalších cenných informácií, ktoré sa mi isto budú hodiť. Išlo najmä o to, čoho sa mám pri starostlivosti o novonarodené bábo vyvarovať. Domov do Bratislavy sme tak dorazili až večer po dvoch návštevách.

Slzy, smiech – všetko dokopy

No a po príchode domov sa moje hormóny akoby začali ešte viac búriť. Doslova so mnou lomcujú. Som veľmi, ale veľmi citlivá. Je to hrozné, keď si to potom uvedomím a najhoršie je, že to musí znášať môj chlap.

Rýchlo sa rozplačem, slzy mi tečú potokom a môj Marek nevie, čo má robiť. Aspoň, že to nikdy netrvá dlho. Marek sa ma snaží rozosmiať, hoci mu to moc nejde, no je zlatý a ja mu na oplátku robím problémy mojimi úžasnými náladami.

Okrem toho mi vadí takmer všetko, čo spraví. Chodím za ním ako sup a napríklad upravujem veci, ktoré odloží, som ako nejaký načasovaný stroj, ktorý potom vybuchne a hnevá sa. Všetko ma vie rozčúliť, aj úplne maličkosti, jednoducho, hormóny sa mi búria.

Hľadám kurz

Počas návštevy doma som dostala od našich zaujímavú knižku, ktorá je určená pre budúce mamičky. Sledujem ju odušu. Všetky články hltám a vrývam si ich do pamäte. V novinových stánkoch si občas kupujem časopisy pre mamičky, na internete hľadám tiež niečo zaujímavé o tehuľkách.

Pri tomto „študovaní“ som začala pátrať, kam by som mohla chodiť na kurz. Odrádza ma však ich cena a aj to, že bývajú neskoro večer. Hľadám si nejakú gravidjogu alebo piltas pre tehuľky, no zatiaľ nič moc. Ak by ste teda o niečo vedeli, niekde v blízkosti bratislavského Ružinova, dajte mi vedieť a napíšte mi sem – Diskusné fórum TEHUĽKA LIVE! Zuzka. Ďakujem.


Tichá domácnosť

Moje nálady vyvrcholili v jeden deň a skončilo to aj neslávne – tichou domácnosťou. Marek ma nahneval, lebo prišiel domov neskoro, veľmi neskoro a nechal ma dlho samú. No a tom som nevedela zniesť. Nebavili sme sa, lebo som sa urazila. No najhoršie na tom bolo, že trpela som ja, ale nepriznala som to, teda až odstupom času.

Takže celý nasledujúcu deň bola tichá domácnosť, ktorá trvala až do podvečera. Na Marekove milé úsmevy a veľké oči, ktoré na mňa upieral, sa nedalo dlho pozerať a hnevať sa. No a večer som sa už k nemu túlila.

Hurá, máme vymaľované

Dobrou novinkou je, že sa nám podarilo vymaľovať našu už dlhý čas zatopenú halu. A ani nám to dlho netrvalo. Veď vyprataná bola už asi tri týždne. Marek potom namiešala marhuľovú farbu a šli sme do toho. Podarilo sa nám pekne zakryť stekance po vytopení. Marek si vzal na starosť všetky rohy a mne nechal ľahšie stredy. No a potom so bola veľmi spokojná a mala som radosť z dobre vykonanej práce. Poobede sme si preto dožičili dvojhodinový oddych.

Zuzka či Marek?

O pár dní ma čaká ďalšia poradňa u doktorky Sládičekovej. Je možné, že sa už dozviem, čo nosím v brušku, či to bude malá Zuza alebo Marek. Okrem toho ma čaká ešte morfologický ultrazvuk, som zvedavá, no trošku mám aj obavy. Držte palce, nechce všetko dobre dopadne.

Vaša, už nie urazená Zuzka

Bábätko v 20. týždni

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: hormónyplač

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist