Tehuľka LIVE! Zuzka 37: Už sme spolu a doma!

Malého Marečka mám konečne pri sebe. Dni v nemocnici, keď nemohol ležať pri mne, neboli veselé, no zvládli sme to. Som šťastná, že sme v poriadku a ideme domov.

Keď sme odchádzali v pondelok z pôrodnice, uvedomila som si, že sme už ozajstná rodina. Hrdý veľký Marek, spiaci krásny Mareček a ja – mamička. Keďže nás drobec prekvapil predčasne, museli sme v pôrodnici ostať dlhšie. Na deň, keď sme mohli ísť domov, som sa veľmi veľmi tešila.


A ideme domov

Prvé dojčenie

Malý bol najskôr v inkubátore, takže som ho nemohla dojčiť. No prsia sa mi na tretí deň naliali, tak mi malého začali prikladať. Mlieko prišlo a teraz ho mám toľko, že ho môžem rozdávať. Najskôr som si mlieko odstrekovala do fľaše. Neskôr som ho krpca mohla dojčiť a bol to ozaj zvláštny a aj krásny pocit zároveň.

Marek má teraz asi 2600 gramov, už ho teda dojčím, tak dúfam, že čoskoro pekne priberie. Tešila som sa, že mi to celkom išlo a pomaly sa spolu zohrávame.

Prečítajte si tiež:

Keď príde na svet skôr
Predčasný pôrod
Dieťa namiesto sexu

Smer fototerapia

V pôrodnici nás trápila žltačka. Keďže sa Mareček narodil skôr, chytili ho dve vlny novorodeneckej žltačky, hodnoty bilirubínu mal zvýšené, malý preto putoval na fototerapiu, čiže ožiarenie svetlom, ktoré rozkladá bilirubín.

Ožarovali ho 24 hodín a ja som dúfala, že sa mu hodnoty zlepšia a budeme môcť ísť čím skôr domov.

Čítajte viac o pupočníkovej krvi:

Vlastná a darovaná pupočníková krv
Poradňa pupočníkovej krvi

Odber som vôbec necítila

Kým sa malý „opaľoval“, ja som mala čas oddychovať, zotavovať sa, no aj premýšľať. Cítim sa už celkom fajn, na to, že som len nedávno rodila, sa cítim celkom fit. Som rada, že som mala dopredu všetko vybavené a nachystané. Lebo v tom zmätku, by to bol problém.

Marek ma potom chválil, ako som to všetko zvládla, ako ozajstná mamina.

Odber pupočníkovej krvi som si vybavila a nahlásila skôr, čo som rada, lebo v tom chaose a strese neviem, neviem…

Odber som nijako necítila, takže šlo všetko bez problémov. Už keď som sa rozhodovala, či áno alebo nie, som sa dočítala, že existujú niekoľko typov odberov. Som rada, že má malý Mareček takúto „poistku“, keby nedajbže ochorel. No dúfam, že sa našej rodinke choroby už vyhnú…

Šťastní rodičia Zuzka a Marek

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist