Tehuľka LIVE! Zuzka v 21. týždni: Bude to Mareček

Týždeň v znamení lekárov skončil dobre, čo dobre – priam výborne. S malým a aj so mnou je všetko v poriadku. Zlepšila sa tým aj moja nálada a dokonca i počasie.

Celá poradňa u doktorky Radmily Sládičekovej sa niesla v pohodovom duchu. Doktorka bola so mnou a aj s naším malým spokojná. No a ja s Marekom sme boli potom samozrejme spokojní tiež. Opäť sme sa pozreli, ako sa má naše bábo u mňa v brušku.

„Konečne ste aj pribrali,“ chválila ma lekárka. Od začiatku tehotenstva som ťažšia o štyri kilá. „Dieťa má 410 gramov a hmotnosťou presne zodpovedá danému týždňu tehotenstva,“ vravela doktorka. „Pozrite otvára pusu,“ ukazovala nám ústočká nášho drobca na ultrazvuku.

Marek však bol najviac zvedavý na to, čo čakáme. Chcel vedieť, či bude mať doma ďalšiu Zuzu. Prekvapilo ma, že bábo sedelo a nedalo sa teda vidieť, či čakáme chlapca alebo dievča. Doktorka síce vravela, že sa jej zdá, že to bude chlapec, čiže podľa nás Marek, no nechala nás ešte v napätí.

Päť prštekov

Na potvrdenie sme čakali ešte pár dní. Potvrdiť alebo vyvrátiť to mal morfologický ultrazvuk. Na toto vyšetrenie som bola objednaná u doktora Slezáka, bol veľmi milý. Na začiatok nakydal na mňa gél a začal s ultrazvukom. Prešiel naše bábo od hlavičky až po päty. Úžasné bolo, že sme videli dokonca aj štruktúru mozgu.

Skontroloval tiež oči, nos, ústa, pozrel chrbticu, celú brušnú dutinu, pričom nevynechal ani obličky a močový mechúr. Keď to dokončil, začal prezerať končatiny, počítali sme aj maličké pršteky, všetko sedelo a narátali sme ich päť. Potom sme prezerali srdiečko a pretoky krvi veľkou tepnou aj so zvukom.

Máme chlapa

No a potom prišlo to najdôležitejšie. Teda aspoň Marek bol na to už veľmi veľmi zvedavý. Pohlavie bábätka. No a bude to chlap! Marek sedel vedľa mňa na stoličke s obrovským úsmevom na perách. Bol to tak krásny a jedinečný pocit, že mi to príde priam až ako neskutočné. Niekedy sa pýtam, ako je to vôbec možné. Je to ešte také maličké, no predsa je to už človek.

Malý futbalista

Po morfologickom ultrazvuku sme začali s Marekom šíriť správy, že sa nám narodí ďalší Marek, náš syn.

Všetkým naokolo sme to vykričali, vytelefonovali a dali svetu vedieť, že príde na svet nový človiečik. Rodičia sa potešili, boli šťastní, moja mamka to dokonca predpovedala. Hovorila, že to bude malý futbalista, a to sa jej aj splnilo.


Rastiem, rastiem, rastieme

Čo sa týka kopania, tak akési „kop-kop“ pociťujem už aj ja. Sem-tam ma zabolí v brušku, cítim také štuchnutie, asi prvé pohyby, prvé jemné kopance. Je to čudné, neviem, ako to vnímať, no teším sa a Marekovi hneď hlásim, že sa malý ozýva.

Bruško mi rastie z každej strany. Celá sa zväčšujem, teda aspoň Marek má ten pocit a hovorí mi to takmer denne.

Po týchto pozitívnych lekárskych správach som dostala ohromnú chuť niečo doma urobiť – upratovať, presúvať, utierať prach, prehadzovať veci. No stále sa len potulujem po byte a šuchocem s vecami a hrozne ma to baví.

Moje sem-tam už neznesiteľné nálady vystriedala chuť do práce a hyperaktivita, čo sa týka domácich prác.

Energiu mi podľa mňa dáva aj počasie a slniečko, z ktoré sa už veľmi teším. Využila som ho na obedné prechádzky okolo Štrkovca. No na víkend som sa už veľmi tešila, lebo čas môžem tráviť s mojím Marekom a aj Marekom v mojom brušku súčasne. Stihli sme sa vybrať na veľkú asi trojhodinovú prechádzku. Potom som si však musela dopriať dlhšiu pauzu, lebo nohy ma veeeľmii boleli.

Čo sa týka lekárov, tak na chvíľu si vydýchnem. No ozaj len na chvíľu, o necelý mesiac mám ísť na glukózový test, čiže zisťovanie tehotenskej cukrovky.

Vaša tentoraz usmiata Zuzka

Bábätko v 21. týždni

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: chuťnohyvyšetrenie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist