Tehuľka LIVE! Zuzka v 29. týždni: Malý rastie, no nie z vody

Môj malý Marek dáva o sebe vedieť dňom a najmä nocou. Vtedy sa mi objavujú rôzne nie moc príjemné tehuľkovské príznaky – nespavosť i únava zároveň, kŕče či časté cikanie. Keď mi však doktorka na poradni povedala, že malému sa u mňa darí dobre, na všetky nepríjemnosti som rýchlo zabudla a tešíííím saaa.

Bruško sa mi pekne zväčšuje, obvod môjho balónika dosiahol už 103 centimetrov a nadúva sa stále viac a viac. Začína mi už trošku vadiť, najmä pri pohybe – mám problém si čupnúť, obuť si topánky či ponožky.
Vstať z postele už nie je žiadna maličkosť, musím sa prevaliť na bok, potom sa pomocou rúk zodvihnúť na trup a posadiť sa a vyšupnúť sa z postele. Celé to trvá len niekoľko sekúnd, no pulzovo to je namáhavé.

Marekovi chutí a mne samozrejme tiež

Malý Marek už vôbec nie je tak malý… Beťár má až 1495 gramov a ja že čo som stále taká hladná. Nájazdy do chladničky neboli teda len mojou výhovorkou, že malý chce papať

Spokojná s váhou Marečka bola aj moja gynekologička Radmila Sládičková. „Je asi o týždeň väčší, ako by sme čakali podľa poslednej menštruácie. Som spokojná.,“ hovorila.

Mňa tá váha celkom prekvapila, no som rada, že malému u mňa „chutí“. Spokojnosť doktorka počas poradne viackrát opakovala a potvrdila ju aj úsmevom. Mňa tieto slová samozrejme úplne hriali pri srdiečku. V poriadku mám aj výsledky na toxomplazmózu i rozbor krvi.


Marek na ultrazvuku, takto sa schovával

Schovávačka s Marečkom

Malého som opäť videla aj na ultrazvuku. No hral so mnou a doktorkou schovávačku, tváričku si najskôr ukrýval za jednu a potom za obe rúčky. Mám také tušenie, že to bude srandista po tatovi…

Na ďalšej poradní o mesiac nás čaká veľké meranie. Doktorka bude zisťovať aj prietoky a placentu. A keďže sa deň D blíži, budem už potom chodiť na poradňu každé dva týždne. Letí to veru…

Prečítajte si tiež:

Zapojte sa do našej diskusie – Ťažkosti v tehotenstve
Žena a muž – dva rôzne sexuálne svety?

Únava m láme

Spolu s plynúcim časom, mám stále častejšie pocit, že to so mnou ide dolu kopcom, teda presnejšie s mojou únavou… Každý deň ma zlomí. Niekedy už okolo obeda asi o jednej inokedy poobede okolo piatej.

Vtedy si musím ľahnúť, vyložiť nožičky a sem-tam aj zdriemnuť alebo si len tak ležať a pol hodinku oddychovať. Závisí to od toho, či niečo doma robím alebo nie.

Keď sa stane, že si počas dňa neľahnem, večer odpadnem do postele už okolo siedmej, no z toľkej únavy nie a nie zaspať.

Potom som nervózna, otrávená, mrzutá.. a samé príjemné vecičky.. Jednoducho sa snažím nájsť si polohu a čím dlhšie mi to trvá, tým ma to viac vytáča…

Čítajte tiež:

Výbava pre deti z trhoviska alebo Čo môžeme požadovať a na čo máme právo?
Zapojte sa do našej diskusie – Jedlo a druhý stav

Cikanie, cikanie, cikanie…

Okrem hľadania polohy ma znervózňuje aj cikanie. Povestné tlaky na močový mechúr sú už tu. No keď prídem na WC-ko, dostanem zo seba len také malé cvrk-cvrk.

V noci som však poriadne „ucikaná“, musím vstať aj 3 – 4-krát. Je to otrava, mali to nejako inak vymyslieť, a keď si predstavím, že počas dvoch mesiacov čo ma čakajú, sa to môže zhoršovať…

Radšej na to nemyslím, asi keď budem ako balón, budem už cikať stále… Necháme sa prekvapiť.

Aúúúú

K ďalším nemilým tehuľkovským príznakom sa pridali kŕče. Prenasledujú ma tiež v noci a trpia nimi moje lýtka. Auuúúú. Je to veľmi nepríjemné a aj bolestivé. Preventívne som začala užívať magnézium, odporučila mi to doktorka. No zatiaľ to nejako nezaberá, pevne však dúfam, že sa to zlepší.


Aj keď som možno občas nepríjemná, veľký Marek to chápe a snaží sa 🙂

Ďakujeeeem

Medzi príjemnejšie veci patrí rozširujúca sa výbavička pre nášho Marečka. Dostala som veľa preveľa oblečenia od kamošky Gabiky z Prahy. Pribudol mi tiež dojčiaci vankúš a prenosné lehátko. Veľmi sa teším a ďakujem jej ešte raz aj touto cestou..

Tento týždeň som všetky vecičky popreberala, skontrolovala, vyprala aj ožehlila. Nakoniec som ich pekne poodkladala do pripravených skriniek v malej detskej Marekovej izbičke, kde už na malého čakajú. Je to skvelé, keď vám niekto takto pomôže a uľahčí prípravy. Tiež sme s kamoškou trošku pokecali a ja som opäť plná nových informácií. Verím, že sa mi zídu…

Zatiaľ sa majte..

Vaša tehuľka Zuzka


Bábätko v 29.týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist