Tehuľka LIVE! Zuzka v 24. týždni: Robí pohyby

V mojom brušku je ozaj živo. Malého cítim stále viac a viac a pri jeho kopancoch si predstavujem, čo asi robí. Napríklad by som bola zvedavá, ako vnímal predpôrodné cvičenie, na ktorom som bola. Dúfam, že sa mu aspoň tak páčilo ako mne.

Kop sem, kop tam…Malý Mareček sa ozýva stále viac a viac. Má dokonca už aj svoje obľúbené časy.

Je to ranostaj

Miluje skoré rána, budí ma zväčša už okolo pol piatej. Dáva tak najavo, kto je tu šéf a kto sa mu musí prispôsobiť, samozrejme ja:).

Mám pocit, akoby sa mi malý v brušku prevaľoval, naťahoval, kopká si, presúva a pláva, kam len to v brušku ide. Alebo sa možno hrá s pupočnou šnúrou. Celé toto je „vyvádzanie“ trvá asi tak hodinku. Potom sa unaví, stíchne a ja si môžem ešte trošku poležať. No väčšinou už nezaspím, čo je zle, lebo potom som už okolo 9-10tej celkom unavená a berie ma na spánok.

Zvykla som si preto okolo siedmej raňajkovať a ešte si trošku poležať, čítam si, počúvam rannú šou funradia alebo pozerám teleráno. Medzitým vyprevadím Mareka a každý si ideme po svojom.


Aj Marek rád počúva, čo robí v brušku náš drobec

Cez deň je maličký poslušný a pokojný, niekedy sa ozve vydutím bruška, kopančekom, ale väčšinou spí. Keďže sa hýbem, tak ho to kolíše a uspáva. Ozývať sa začne až večer, keď si chcem pospať ja. To sa mu nepáči a začne sa prevaľovať a spolu so mnou si hľadá polohu, ktorá nám vyhovuje.

Skvelé cvičenie

Uplynulý týždeň som našla to, čo som hľadala – perfektné cvičenie. Vyskúšala som si zacvičiť pod vedením pôrodnej asistentky a bolo to úžasné. Začalo to krátkym rozhovorom o mne – ako sa mám, v ktorom som týždni, ku komu chodím na kontroly, čo som robila predtým, čo som už vyskúšala a čo všetko očakávam.

No a potom rozhovor vymenilo cvičenie, teda najskôr len v teoretickej čiže rečovej rovine. Asistentka mi vysvetlila, čo ma čaká na cvičení, aký postup je zaužívaný, čoho sa mám vyvarovať, prečo sa to robí a najmä to, ako sa pripraviť na pôrod.

Kurz ma úplne presvedčil tým, že o cvičenie a tehuľky tu majú záujem. Potom sme už začali cvičiť naozaj. Prešli sme od hlavy po päty, používali sme pri tom malé lopty, veľké fitlopty, karimatky, učili sme sa správne dýchať. Cvičiteľka nám všetko poukazovala a povedala, čo je na čo zamerané.

Mala som dobrý pocit a už teraz sa teším na ďalšie cvičenie.


Bruško mi pekne narástlo

Žltá plocha – to je fuška

Už minule som sa vám chválila, že skladám veľké puzzle. No ešte ho nemám hotové. Začiatok bol síce fajn, cez týždeň som pekne poskladala tri malé bábätká, no potom sa to skomplikovalo – čaká ma poskladať okolie, čo je jedna žltá plocha. Častí puzzle je ešte veľmi veľmi veľa a už sa mi úplne zlievajú dokopy.

Skladačku som si roztriedila podľa veľkosti, otvorov, či sú zvislé alebo vodorovné. No stále som mi to nepodarilo dokončiť. Snáď to dám nejako dokopy a potom vám svoje dielo ukážem na fotografii. Hádam to už bude o týždeň.

Čítajte aj:

Sex v tehotenstve – áno či nie?
O nedostatku sexu v tehotenstve

Boj na WC

K tehuľkovským trápeniam okolo trávenia sa pridali ďalšie problémy na WC. Zápcha síce nie je taká ako predtým, no teraz nemám problém s frekvenciou, ale s hustotou. Často mám veľmi tvrdú stolicu, pekne sedím na mise a čakám alebo skôr bojujem, či zo mňa niečo vypadne. No a nezlepšuje sa to, skôr naopak.

Prečítajte si tiež:

Jedlo ako liek
Ťažkosti v tehotenstve
Diskutujte s nami o problémoch v tehotenstve

Rozhodla som sa preto, že tento týždeň začnem užívať vlákninu, ktorá mi hádam trošku pomôže zmäkčiť moje toaletné „výtvory“.
Držte mi pršteky.

Vaša tehuľka Zuzka


Bábätko v 24. týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: cvičenie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist