Tehuľka LIVE! Zuzka v 30. týždni: Kač-kač. Mením sa na kačku?

Okrem zhoršujúcich sa tehuľkovských príznakov, veľa noviniek nemám. Teda predsa len jednu – úspešne sme dokončili náš balkón. Veľmi sa z toho teším, zmenili sme ho na krásne miesto. No mne počas týždňa až tak krásne nebolo, únava sa zhoršuje.

Únava, únava, ach tá únava. Je to s ňou stále horšie a horšie. Niekedy mám pocit, že každým dňom to ide dolu kopcom…

Tehotná „dôchodkyňa“

Začína to hneď ráno, naraňajkujem sa trošku a už si musím ísť oddýchnuť aspoň na polhodinku. Až potom som schopná niečo urobiť, motať sa po byte a prežiť svoj „dôchodcovský deň“.

Únava ma prepadá znova a znova, takže celý deň viac oddychujem, ako pracujem. Prejavuje sa to aj na mojom pulze, je čoraz rýchlejší, stačí, keď sa dva alebo trikrát zohnem, alebo sa postavím z postele a už cítim, ako mi tlčie srdiečko až kedysi v hlave… Žila na krku mi akoby chcela vyskočiť a sem-tam aj lapám po dychu.


Som stále väčšia a väčšia, moje bruško v 30. týždni

Kač-kač. Som spomalená

Asi je to tým, že som stále väčšia a väčšia. Keď chodím, pohybujem sa sprava doľava. Marek sa mi smeje, že sa mením na kačku… No a ja sa pri tom durdím, a potom sa udobrujeme.

Keď však niekam ideme, ja ako kačka, za ním nestíham. Musím ho spomaliť, alebo za ním idem ako nejaký psík na vodítku. Najhorší je briežok alebo kopček hore, to spomalím ešte viac a Marek sa len otáča, že kde je moja „kačička“. Ja mu s úsmevom odpovedám, že idem, ale spomaľ, lebo máš privysokú rýchlosť…

Kačka i muž zároveň

Keď sedím, tak sa z kačky mením na muža. Musím mať totiž nohy široko rozkročené, aby sa mi sedelo pohodlne. K únave a premene na muža i kačku zároveň sa pridali aj bolesti chrbta, niekedy aj krížov. Objavujú sa najmä večer, keď si idem ľahnúť. Vtedy sa sťažujem, že celý chrbát mám boľavý…

No ešte mám dva mesiace pred sebou, takže si teraz nemôžem zúfať, lebo keď to takto pôjde ďalej… Hádam to však nejako zvládnem.

Prečítajte si tiež:

Darčeky pre tehotné: tipy a rady
Predpôrodné kurzy a cvičenie v tehotenstve
Manžel má milenku a ja čakám dieťa


Marek sa mi posmieva, že som ako kačka, no potom sa udobrujeme a je veselo..

Pohoda pod stromom

Napriek všetkým tehuľkovským príznakom, som však nevynechala prechádzku. Bolo pekne, tak som mohla vyraziť k jazierku a prečítať si nejaké tehuľkovské časopisy. Zobrala som si so sebou aj vodu, jablko, keksíček na osladenie dňa a podložku na sedenie i ležanie.

Keďže bolo fakt pekne, ľudí tu bolo viac, no ja som si vždy vybrala miesto pod stromom, teda s tieňom. Slnko by mi asi neurobilo dobre. Opaľovala som si teda len nohy, vychutnávala som si príjemný deň a čítala zaujímavé články z časopisov.

No ako kačica som si dlho nemohla poležať. Najmä kvôli cikaniu, ktoré sa objavuje stále častejšie, a aj tempu, ktorým som sa sunula domov, som musela čítanie predčasne ukončiť a vyraziť na kač-kač cestu domov.

Na nákup bez auta

Cieľom ďalšej prechádzky boli obchody. Otvorili totiž konečne pri nás nejaké. Dlho sme na to čakali, lebo všetko sme mali ďaleko. Chýbali tu základné obchody, potraviny aj drogéria. Využili sme preto deň otvorených dverí v novom polyfunkčnom komplexe v Ružinove. S Marekom sme vyrazili a celkom nám vyhovovalo, že bolo škaredo – ideálny čas na obchody.

Popozerali sme, čo kde a ako, dokedy a tešíme sa, že môžeme chodiť do obchodov aj bez auta, len tak pešo hurááá.

Čítajte aj:

Príprava bytu na príchod bábätka
Dobrý vzhľad
Sexualita v tehotenstve

Dobre vykonaná práca

No a na záver sa vám pochválim, náš vysnívaný balkón sa stal realitou. Po týždni driny sme boli v nedeľu s prácou hotoví a námaha stála za to. Balkón vyzerá tak, ako sme si želali. Pred svojou zmenou to bol typický panelákovský ošarpaný balkón zo sídliska, no teraz vyzerá ako terasa, síce menšia, no o to krajšia.

Marek ho celý obložil drevoštiepkou, urobil aj jednu policovú skriňu, ktorú som potom namorila hnedou lazúrou a potom sa Marek pustil do kachličiek a špárovania. Osadili sme aj nový sušiak na bielizeň, ktorý sme dali hneď pod strop, čiže pri státí či chodení po balkóne nevadí, keď suším veci.

Na záver som balkón spestrila kvietkami a po umytí kachličiek sme si sadli do drevených kresielok a na našej mini terase sme si vychutnávali deň, dobre odvedenú prácu a samozrejme i jeden druhého, teda s malým Marečekom i tretieho.

Vaša tehuľka Zuzka


Bábätko v 30.týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist