Tehuľka LIVE! Zuzka v 14. týždni: Od radosti by sme kričali

Dlhé, predlhé dni čakania nateraz skončili. Ešte lepšie však je, že skončili na výbornú. Bolo to pre nás náročné a možno aj preto neviem našu radosť z Marekových dobrých lekárskych výsledkov ani opísať.

Čakanie na Marekove výsledky z magnetickej rezonancie ma už dlhšie znervózňovalo, snažila som sa preto na to nemyslieť a veriť v len dobrú správu. Oplatilo sa!

Naozaj bola dobrá, čo dobrá fantastická. Výsledky dopadli fajnovo, z čoho sa veľmi veľmi tešíme. Mareka síce čakajú ešte nejaké vyšetrenia, no tie budú až neskôr, takže naša radosť je namieste. Sme šťastní a užívame si to.

Oslávili sme to…

Našu radosť našťastie nepokazilo nič nečakané. Moje krvácanie sa už neopakovalo a verím, že sa počas tehotenstva už vôbec nevráti.

V piatok k našej pozitívnej nálade prispela aj návšteva kamarátov. Po dvoch rokoch sa z Anglicka na Slovensko vrátil náš kamarát, tak sme sa stretli u nás doma aj spolu s ďalšími priateľmi a oslavovali sme. Nálada bola skvelá, podával sa ako ináč tatranský čaj, ja som doobeda navyše uvarila šošovicovú polievku a palacinky.

Sedeli a kecali sme u nás asi do polnoci. Po tom som padla do postele doslova ako kabela.


Unavím sa ozaj rýchlo

Pre mňa bol fyzicky náročný aj ďalší deň víkendu – nedeľa. Boli sme navštíviť našu malú ročnú neterku – Elenku. Je to dcérka Marekovho brata, krásne, malé dievčatko, ozaj rozkošný lezúň.

Okrem nás bol na návšteve aj ďalší Marekov brat – Martin so svojou tehotnou priateľkou, ktorá bude mať v máji chlapčeka. Radosti preto bolo až-až. Kecali sme o všetkom – deti, naše pocity, kočíky, ich výber, zdravotný systém….

No bolo toho dosť a pre mňa aj únavné.

Nová bolesť – kríže

K mojim tehotenským príznakom sa pridal ďalší nie moc príjemný – bolesť krížov. Nie sú to silné bolesti a prichádzajú až večer. No dúfam, že sa nebudú stupňovať priamo úmerne s rastom môjho bruška, veď som teraz len v 14. týždni.

Čo sa týka iných príznakov, tak so zápchou je to lepšie, čomu sa veľmi teším. Asi tomu pomohla zmena stravy – ľahké jedlá a viac ovocia a zeleniny. Lepšie je to aj s bolesťami podbruška, sú miernejšie.

Únava je však stále, ako som spomínala, dokáže ma zdolať jedna návšteva. Už sa teším, kedy to všetko pominie.

Idem teda oddychovať

Vaša tehuľka Zuzka


Bábätko v 14. týždni tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: bolesťkrvácanie

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist