Tehuľka LIVE! Zuzka v 31. týždni: Teplo, teplejšie, horííím…

Ľutujem všetky tehuľky, ktoré pred pôrodom musia prežiť letné horúčavy. Mne celkom stačilo toto májové slnko, ktoré ma doslova vysalo z energie a aj potu. No a to mi do pôrodu bruško ešte narastie. Dúfam však, že teplota už priveľmi stúpať nebude…

Tento týždeň by som nazvala lepkavý. Toto neuveriteľné májové teplo mi neurobilo dobre. Cítila som časté, naozaj časté potenie. Všetko sa na mňa lepilo a pot mi stekal po tvári.

Únava moja každodenná

V horúčave som ledva dýchala, nevládala som ani chodiť a už vôbec nie niečo urobiť. Myslím, že som bola aj nepríjemná na svoje okolie, no všetko mi ozaj liezlo na nervy, dokonca aj moje trčiace bruško…
No nedá sa nič robiť, len to vydržať. Veď výsledok bude stáť za to.

Horúčava ešte zhoršovala moju únavu. V podstate ma cez deň už neopúšťala vôbec. Či už to bolo varenie, upratovanie alebo nákup základných vecí – všetko ma unavilo a unavuje ďalej.

Mňam-mňam

Príjemným rozptýlením bola návšteva mojich rodičov. Rozhodli sa, že nás chcú vidieť ešte pred pôrodom, takže prišli na predĺžený víkend, na malú dovolenku. Venovali sme sa im, ukázali okrášlený bytík a všetko bolo fajn, hoci pre mňa únavne.

Program bol nasledovný – príchod, vybaľovanie drobností, potom večera. Pripravila som zapekanú kyslú kapustu so smotanou, chutilo každému, čo som bola rada. Potom dobrom jedle sme kecali do neskorej noci.

Ráno sme s rodičmi vyrazili na trhovisko, kde to ozaj „žije“ – na Miletičku. Bol to pre nich zážitok, poobzerali tam čerstvú zeleninu a ovocie a tešili sme sa z atmosféry aj jeden z druhého. Po nákupe prišlo na rad varenie. V našej kuchyni sa stali na chvíľu šéfkuchármi rodičia. Mňam-mňam niet nad rodičovskú stravu

Prečítajte si aj:

Klimatizácia nám môže spôsobiť rad problémov
Ste smädní? Nezabúdajte na pitný režim
Sex a horúčavy

Marek ma obskakoval

Ďalší deň sme našich vzali do záhrady. Tu som opäť bojovala s potením a horúčavami. Počasie bolo pekné, tak sme aj grilovali, no ja som musela oddychovať v tieni s vyloženými nohami. Musím priznať, že to bolo tak, že ma všetci obskakovali, najmä teda môj Marek, čo som si celkom užívala.

Zléééé

To teplo sa mi ako tehuľke vôbec nepáči. Sobotu som musela dokonca ležať, asi som mala nízky tlak, alebo to bolo teplom, no cítila som sa na figu a krútila sa mi hlava, pot samozrejme nechýbal. Hoci som nechcela, naši do mňa naliali dosť vody, vyvetrali izbičku a dali mi studené obklady. Rodičia sa pri mne striedali s Marekom.

Táto „terapia“ a starostlivosť našťastie zabrali a o pár hodín mi už bolo fajn. Začala som ožívať a dokonca som zvládla aj prechádzku s rodičmi. Prešli sme sa mojou klasickou trasou okolo Štrkovca, zobrala som ich aj na zmrzku a večer sme trávili doma s televíziou a najmä rozhovormi do noci.

V nedeľu sme ešte rodičom stihli ukázať upravené nábrežie a mólo pri Eurovei a potom sme ich odprevadili na stanicu.


Moji rodičia pri Štrkovci

Čítajte tiež:

Uvoľňovacie a dýchacie cvičenia v tehotenstve
Čo nám sny hovoria?

Rodičia pri Eurovei aj so šťastným tatom Marekom

Au-aúú

Hoci bola návšteva viac ako príjemná, po tom všetko ma neuveriteľne bolel chrbát a kríže. Hlavne večer, keď som sa vystrela na posteli, a niekedy aj pri vstávaní. Nohy som cítila tiež, no až neskôr, keď som sa uvoľnila.

Mám aj dobrú správu, opuchnuté členky tentoraz neboli. Nezmizli však nepríjemné nočné kŕče. Teraz nie na lýtku, ale v stehne – áuuuu. A to pritom papám magnézium ráno aj večer. Každý večer okrem toho prosím Mareka, aby mi pomasíroval spodky nôh, čo aj poctivo robí, za čo mu aj takto verejne ďakujem :).

Nočné žúry

Mojej únave asi pridalo aj nevyspatie. Malý v noci robil žúrky a nedal mi dobre spať. Predtým zvykol len trošku kopať a potom mi dal pokoj, no teraz sa mu v noci niečo nepáčilo, hocikedy sa zobudil a začal sa prevaľovať, čím ma zobudil. Toto robil celý týždeň.

Ráno som vždy Marekovi žalovala, že náš syn v noci vystrája, a to v pravidelných časoch, že nech mu dohovorí. Bola som preto nevyspatá, čo sa ťahalo celý deň. No začínam si zvykať, po týchto nociach je aspoň cez deň malý celkom pokojný.

Mám pocit, že všetky tehuľkovské príznaky sa mi akosi zhoršujú, no vravím si, musím si zvyknúť, veď doteraz som si na všetko. Tak držte palce…

Vaša upotená tehuľka Zuzka


Bábätko v 31. týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist